Російські відео з допитами українських військовополонених є частиною інформаційної війни, - Повітряні сили

Російські відео з допитами українських військовополонених є частиною інформаційної війни, - Повітряні сили

16 Грудня 2024
640
16 Грудня 2024
23:59

Російські відео з допитами українських військовополонених є частиною інформаційної війни, - Повітряні сили

640
Необхідно усвідомлювати, що ці відеоматеріали можуть бути частково або повністю сфальсифіковані.
Російські відео з допитами українських військовополонених є частиною інформаційної війни, - Повітряні сили
Російські відео з допитами українських військовополонених є частиною інформаційної війни, - Повітряні сили

Ворожі відео допитів українських військовополонених є частиною інформаційної війни, яку веде Росія.. Поширення таких матеріалів використовується для деморалізації українських військових і цивільного населення з метою впливу на громадську думку, як всередині України, так і за її межами. Про це застерігає Управління комунікацій Командування Повітряних Сил ЗСУ в Телеграмі.

«Відео можуть містити вирвані з контексту висловлювання або неточні факти, які можуть бути інтерпретовані на користь ворога. Таким чином, агресор намагається формувати фальшиві уявлення про ситуацію на фронті та загальні настрої в українському суспільстві. Слід пам'ятати, що військові, які потрапили у полон, можуть давати свідчення під фізичним або психологічним тиском. В умовах допитів, що здійснюються агресором, вони можуть вимушено озвучувати те, що їм нав'язується, не відображаючи при цьому своєї справжньої думки чи позиції. Це не є свідченням зради або відсутності патріотизму, а радше результатом складних умов полону», - наголошують у Повітряних силах.

У повідомленні підкреслюється, що через такі допити ворог намагається поширити пропагандистські наративи, створюючи ілюзію «недовіри» до військово-політичного керівництва України та її Сил оборони, або «здачі» територій. Це також використовується для виправдання Росією своєї військової агресії.

Важливо бути обережними і критично ставитися до відео, які розповсюджуються ворогом, йдеться у повідомленні. Необхідно усвідомлювати, що ці матеріали можуть бути частково або повністю сфальсифіковані.

«Пам’ятаймо, що інформаційна боротьба є невід'ємною частиною відсічі збройній агресії, і об’єднуючи зусилля, ми можемо протистояти ворожій пропаганді!», - закликають у командуванні ПВ ЗСУ.

У вересні ми повідомляли, що росіяни почали копіювати чатботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, аби збирати персональні дані українців. Фейкові ресурси обіцяють українцям допомогу в пошуку рідних у ворожому полоні або інформацію про них. Координаційний штаб застеріг українців від надання стороннім застосункам та анонімним джерелам номерів своїх телефонів, банківських рахунків чи даних близьких, оскільки це може зашкодити українських захисникам у полоні.

«Також відомості про полоненого чи особу, яка зникла безвісти, можуть становити небезпеку для його побратимів. Звертайтеся лише до верифікованих державних структур України», — наголосили у Штабіі.  

У в серпні уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв про те, що в Україні вирує нова хвиля шахрайства, яка пов’язана зі звільненням полонених та пошуком зниклих безвісти. Шахраї видають себе за волонтерів, журналістів, представників державних структур та обіцяють звільнення, важливу інформацію чи організацію дзвінка з рідними за гроші.

Раніше в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими закликали не шукати не передавати неперевіреним особам персональні дані полонених та зниклих безвісти через телеграм чи фейсбук. 

Фото: колаж з сайту 24 каналу

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
640
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду