Що чекає Україну в 2025 році? Аналітики мережі Research Solutions презентували свої прогнози

Що чекає Україну в 2025 році? Аналітики мережі Research Solutions презентували свої прогнози

16 Грудня 2024
782
16 Грудня 2024
22:27

Що чекає Україну в 2025 році? Аналітики мережі Research Solutions презентували свої прогнози

782
Вадим Денисенко, один із учасників мережі аналітиків, також озвучив, чого найбільше боїться очільник РФ Володимир Путін.
Що чекає Україну в 2025 році? Аналітики мережі Research Solutions презентували свої прогнози
Що чекає Україну в 2025 році? Аналітики мережі Research Solutions презентували свої прогнози

Сьогодні у «Медіацентрі Україна» представники неформальної мережі аналітиків Research Solutions Ілія Куса, Ігар Тишкевич та Вадим Денисенко презентували своє дослідження «Прогноз-2025. Що чекає Україну?». Модерував захід співзасновник «Медіацентру Україна», колишній журналіст Андрій Шевченко.

Як сказав аналітик Ілія Куса, прогнозуючи розвиток подій в Україні, слід починати з вивчення інтересів наших міжнародних партнерів. Розуміння їхніх інтересів має бути в основі рішень та дій України на міжнародному рівні, вважає експерт.

У своєму виступі Куса зосередився на США. Він звернув увагу аудиторії на те, що протягом останніх кількох десятиліть логіка зовнішньополітичних дій США не змінювалась: ця країна націлена на те, щоб бути світовим лідером в ключових для неї сферах.

Слайд із презентації прогнозу від Ілії Куси

Локалізація війни, керована ескалація та стримування РФ – ось три ключових позиції, які США мають в контексті повномасштабного російського вторгнення в Україну. «Стратегічна стабілізація – це те, що скоріш за все буде ключовим лейтмотивом дій адміністрації Трампа на нашому напрямку», – сказав Куса.  

Політолог, ексжурналіст Вадим Денисенко розповів про результати останнього дослідження настроїв російського суспільства. Такі дослідження Денисенко спільно із виданням «Ділова столиця» та партнерами проводить регулярно. Дослідження показало, що російське суспільство можна умовно поділити на три частини: 35% росіян виступають за продовження війни проти України, 45% – за закінчення війни і ще 20% – це ті, хто погодиться на будь-який сценарій, але «приєднається до переможців».

Крім цього, за даними дослідників, нині 62% росіян перебувають на межі бідності. У 2025-му цей показник виросте до 67-68%.

Слайд із презентації прогнозу від Вадима Денисенка

Прогнозуючи події у РФ у наступному році, Денисенко сказав, що там з великою ймовірністю зросте кількість інфраструктурних катастроф, а це своєю чергою спричинить зростання невдоволення серед населення.

За словами аналітика, Путін дійсно боїться лише обвалу світових цін на нафту, а також «якщо трапляється щось неймовірне і КНР вирішить припинити поставки до РФ виробів подвійного призначення».

«Дві години тому закінчилась пресконференція Путіна, яка по суті підтверджує ту хронологію наступного року, яку ми запропонували. До інаугурації Трампа вірогідність переговорів, як ми вважали, мінімальна. Після сьогоднішньої пресконференції Путіна можна сказати, що це нереалістично. З 20 січня можливий старт переговорного процесу, який триватиме в певній мірі інтенсивності десь до початку літа. Якщо до початку літа ми не виходимо на заморозку конфлікту або його зупинки, то з великою ймовірністю можемо говорити, що в арифметичній прогресії росте вірогідність того, що ми заходимо в ще один рік війни», – сказав Вадим Денисенко.

Під час свого виступу політичний аналітик Ігар Тишкевич зауважив, що Україна перебуває «на порозі кризи управлінських рішень».

Ідеологема «вийти на кордони 1991 року» як бачення перемоги України у повномасштабній війні з РФ сьогодні є де-факто недосяжною, що розуміє більша частина суспільства. Проблема, на думку експерта, – в тому, що інша ідеологема наразі не сформульована.

«Найбільш показовим в цьому плані є начебто комплементарне інтерв’ю Єрмака, де його запитували, що таке план перемоги і що таке справедливий мир. І на це він так і не дав відповіді», – сказав Тишкевич.

Серед тих, хто прийшов на захід, були працівники дипломатичних місій різних країн

Найближчим часом читайте на «Детекторі медіа» текст, в якому ми розкажемо більш детально про сьогоднішню презентацію представників неформальної мережі аналітиків Research Solutions та її обговорення в «Медіацентрі Україна».

На чільному фото зліва направо: Андрій Шевченко, Ілія Куса, Ігар Тишкевич і Вадим Денисенко

Фото: Ігор Васильєв, «Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
782
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду