Естонія запровадила санкції не лише проти російських пропагандистів, але й компаній, пов’язаних з ними
Естонія запровадила санкції не лише проти російських пропагандистів, але й компаній, пов’язаних з ними
Естонія запровадила санкції не лише проти російських пропагандистів, але й компаній, пов’язаних з ними. Про це заявив Ерккі Торі, керівник з координації питань безпеки та оборони урядового офісу Естонії у відповідь на запитання «Детектора медіа» про запровадження санкцій проти російських пропагандистів під час престуру від урядового офісу Естонії.
«Однією з перших речей, яку ми зробили 24 лютого 2022 року, було рішення відключити російських пропагандистських акторів. Тому наша національна позиція щодо російських пропагандистів дуже чітка.
І Естонія в національному масштабі не тільки запровадила санкції щодо цих осіб, але ми також застосували санкції до компаній і осіб, пов’язаних із санкціями. Тому ми були дуже послідовними в цьому», — розповів Ерккі Торі.
Високопосадовець також розповів про підхід 4A (acknowledgment, assessment, attribution, accountability) щодо гібридних загроз. Це те, що нині впроваджується в Естонії на урядовому рівні.
«Мета гібридних операцій насправді досить зрозуміла: знаходити і посилювати невизначеність, нестабільність і розбіжності між країнами, урядами та групами суспільства. Росія прагне підкреслити відсутність єдності Заходу, а також зменшити нашу підтримку України. Ми оцінюємо, що гібридна діяльність триватиме надалі.
І через те, що ця діяльність є начебто недорогою та малоризикованою, Росія використовує проксі-сили. У цьому плані ми маємо підхід з чотирьох аспектів. Перше — це визнання того, що ми говоримо про ці гібридні види діяльності і що ми будуємо власне розуміння ситуації.
Друге — це оцінка, тобто ми не тільки бачимо різні дії, але й розуміємо, що це дії, координовані російськими спецслужбами, і що вони спрямовані проти нас. Третє питання — це атрибуція, тобто ми можемо фактично сказати, що ці гібридні дії здійснюються, де і з якою метою.
І по-четверте, це підзвітність, що ми можемо посилати сигнали росіянам про те, що їх діяльність не толерується. Я думаю, що розуміння російської присутності в транскордонних питаннях дійсно зросло за останній рік», — резюмував Ерккі Торі.
16-17 грудня в Таллінні триває 10-й саміт JEF (Об’єднаних експедиційних сил) — безпекового союзу Великої Британії, Швеції, Ісландії, Норвегії, Нідерландів, Естонії, Латвії, Литви, Фінляндії, Данії. Союз JEF було створено у 2014 році під головуванням Великої Британії задля кращої координації питань європейської та міжнародної безпеки. Основними темами обговорення цьогоріч є витрати на оборону, підтримка України та протидія гібридним загрозам.
Фото Jürgen Randma / Government Office of Estonia