Міжурядова рада ЮНЕСКО підтримала поправки України до рішення щодо безпеки журналістів

Міжурядова рада ЮНЕСКО підтримала поправки України до рішення щодо безпеки журналістів

16 Грудня 2024
233
16 Грудня 2024
15:41

Міжурядова рада ЮНЕСКО підтримала поправки України до рішення щодо безпеки журналістів

233
Більшість членів ради відкинула російські поправки до рішення щодо доповіді гендиректора ЮНЕСКО.
Міжурядова рада ЮНЕСКО підтримала поправки України до рішення щодо безпеки журналістів
Міжурядова рада ЮНЕСКО підтримала поправки України до рішення щодо безпеки журналістів

Міжурядова рада Міжнародної програми розвитку комунікацій (IPDC) ЮНЕСКО засудила порушення та зловживання, скоєні проти журналістів і медійників у всьому світі, зокрема під час воєнних дій, підтримавши поправки України та відхиливши відповідні пропозиції Росії. Про це повідомляє Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

13 грудня у штаб-квартирі ЮНЕСКО (Париж) завершилося 34-те засідання Міжурядової ради Міжнародної програми розвитку комунікацій (IPDC). Учасники сесії розглянули проєкт рішення до доповіді Генерального директора ЮНЕСКО про безпеку журналістів і загрозу безкарності та План дій ООН щодо наявної проблеми.

Країни-учасниці засудили порушення та зловживання, скоєні проти журналістів і медійників у всьому світі, включаючи тортури, насильство, свавільні арешти та затримання, фізичне й сексуальне насильство, а також залякування, погрози онлайн та офлайн, особливо щодо жінок-журналісток.

Як повідомляється, перша частина засідання Міжурядової ради, яка проходила 21–22 листопада, не була завершена через те, що Росія блокувала прийняття рішень. Російська делегація намагалася блокувати проєкт рішення, стверджуючи, що доповідь гендиректора нібито необ’єктивна, а Секретаріат ЮНЕСКО буцімто нездатний реагувати на злочини проти журналістів.

Втім, повідомляє Нацрада, більшість членів ради проголосувала проти російських поправок, які прагнули змінити основні сигнали проєкту рішення щодо подальших завдань ЮНЕСКО у сфері безпеки журналістів.

Водночас більшість підтримала поправки України та її партнерів, які посилили спрямованість рішення на конкретні дії для подолання викликів для безпеки журналістів, серед яких найтяжчими є війни і конфлікти.

Українська делегація на засіданні заявила про російські злочини проти журналістів, про жахливу статистику наслідків російської агресії для сфери медіа, руйнування і знищення російськими ракетами і дронами медійної інфраструктури в Україні.

34-а сесія Міжурядової ради Міжнародної програми розвитку комунікацій (IPDC) ЮНЕСКО розпочалася 21 листопада в Парижі. Тоді українська делегація закликала вимагати від Росії звільнення викрадених, утримуваних у катівнях, увʼязнених журналістів, кількість і доля яких лишаються невідомими. Була озвучена вимога розслідувати вбивство журналістки Вікторії Рощиної та вимогу передати її тіло родині.

Нагадаємо, раніше ЮНЕСКО у відповідь на звернення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення підтвердила, що наполягає на прозорому і ретельному розслідуванні загибелі української журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні.

За даними організації, з 2006 по 2024 рік у світі було вбито понад  1700 журналістів, і близько 85% цих справ так і не дійшли до суду.

Фото: Нацрада

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
233
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду