ЄС ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії
Рада Європейського Союзу ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів для протидії обходу санкцій ЄС через націленість на тіньовий флот російського диктатора Володимира Путіна та послаблення російського військово-промислового комплексу. Про це йдеться на сайті Ради ЄС.
До санкційного пакету увійшли 54 людини та 30 організацій, зокрема військова частина, відповідальна за обстріл дитячої лікарні «Охмадит» у Києві 8 липня, топменеджери провідних компаній в енергетичному секторі, особи, відповідальні за депортацію дітей, пропаганду та обхідні шляхи, а також посадовці КНДР.
Під санкції ЄС потрапили різні китайські постачальники компонентів для безпілотників і мікроелектронних компонентів для підтримки російської агресії проти України. Окрім цього, в санкційному переліку — хімічний завод, російські оборонні та судноплавні компанії та цивільна російська авіакомпанія, яка є постачальником матеріально-технічної підтримки російських військових.
До списку суден, на які поширюється заборона доступу до портів і заборона на надання широкого спектру послуг, пов'язаних з морським транспортом, додали 52 об'єкти з третіх країн. Тепер загальна кількість суден, що потрапили під санкції, сягнула 79.
Рада ЄС також додала 32 нових суб'єкти до списку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс Росії. Деякі з цих організацій розташовані в Китаї, Індії, Ірані, Сербії та ОАЕ і брали участь в обході санкцій або закупівлі дронів та ракет для Росії.
«Росія продовжує жорстоку атаку на Україну та український народ. Цей пакет санкцій є частиною нашої відповіді на послаблення військової машини Росії та тих, хто сприяє цій війні, включаючи китайські компанії. Це свідчить про єдність держав-членів ЄС у нашій постійній підтримці України.
Наш безпосередній пріоритет — поставити Україну в найсильнішу можливу позицію. Ми будемо поруч з українським народом на всіх фронтах: гуманітарному, економічному, політичному, дипломатичному та військовому. Не можна сумніватися, що Україна переможе», — прокоментувала Висока представниця ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кая Каллас.
Нагадаємо, у червні в межах 14-го пакету санкцій ЄС ввів обмеження, зокрема, проти «Міжнародного дитячого центру "Артек"», який організовує табори для дітей з тимчасово окупованих територій України, Фонду Кадирова, який проводить програми «перевиховання» для українських дітей і підлітків, та Білоруського республіканського союзу молоді, який бере активну участь у незаконній депортації українських дітей з тимчасово захоплених територій.
У жовтні Рада Європейського Союзу встановила нові рамкові умови для запровадження санкцій проти Росії за її спроби дестабілізувати ситуацію в країнах-членах ЄС. Нові правові умови нададуть Євросоюзу змогу реагувати на різноманітні гібридні загрози. Зокрема, йдеться про скоординовані кампанії дезінформації, закордонні інформаційні маніпуляції та втручання, шкідливі дії у кібернетичному просторі.
Нещодавно Bloomberg повідомив з посиланням на проєкт, що Європейський Союз пропонує запровадити санкції проти понад десятка осіб і трьох організацій, серед яких російські розвідники, урядовці та медіапідприємці, у межах першого пакета заходів, спрямованих на покарання Росії за її дезінформаційні операції та інші гібридні дії.
Фото: Getty Images