Іран засудив ірансько-американського журналіста до 10 років ув’язнення

Іран засудив ірансько-американського журналіста до 10 років ув’язнення

14 Грудня 2024
281
14 Грудня 2024
16:34

Іран засудив ірансько-американського журналіста до 10 років ув’язнення

281
Валізаде повернувся до Ірану на початку 2024 року, щоб відвідати родину і був заарештований 22 вересня.
Іран засудив ірансько-американського журналіста до 10 років ув’язнення
Іран засудив ірансько-американського журналіста до 10 років ув’язнення

Суд в Ірані засудив ірансько-американського журналіста Резу Валізаде до 10 років позбавлення волі, за звинуваченням у «співпраці з ворожим урядом».

Про це повідомив його адвокат у суботу, 14 грудня, пише Al Arabiya.

Реза Валізаде — колишній журналіст, який працював у перськомовній службі «Голосу Америки», а також на «Радіо Фарда», що є підрозділом «Радіо Свобода».

Адвокат Валізаде — Мохаммад Хоссейн Аґасі — зазначив, що вирок може бути оскаржений протягом 20 днів. Він також додав, що йому не вдалося зустрітися з Валізаде після винесення вироку.

У серпні Валізаде опублікував два повідомлення, в яких натякав, що повернувся до Ірану, попри те, що «Радіо Фарда» розглядається режимом Ірану як ворожий ресурс.

«Я прибув до Тегерана 6 березня 2024 року. Перед цим я провів незавершені переговори з департаментом розвідки (Революційної гвардії)», — йшлося у повідомленні. «Зрештою, я повернувся до своєї країни після 13 років без жодних гарантій безпеки, навіть усних».

Аґасі заявив, що Валізаде був на свободі перші шість місяців після свого повернення, але згодом був заарештований.

Як пише «Радіо Свобода», відповідно до судових документів, надісланих адвокату журналіста 10 грудня, Валізаде був винесений вирок суддею Іманом Афшарі з Революційного суду Тегерана.

На додаток до тюремного терміну Валізаде було заборонено протягом двох років після відбуття покарання проживати в Тегерані та прилеглих провінціях, залишати країну та приєднуватися до політичних або громадських організацій.

Валізаде звільнився з Radio Farda в листопаді 2022 року. Він повернувся до Ірану на початку 2024 року, щоб відвідати родину, але був заарештований 22 вересня. На його двох судових засіданнях, які відбулися 20 листопада та 7 грудня, як повідомляється, не було представника обвинувачення, а суддя взяв на себе цю роль.

Джерела, близькі до журналіста, стверджують, що він отримав свого часу неофіційні запевнення від іранських представників безпеки, що він не зіткнеться з юридичними проблемами після повернення до Ірану.

Раніше Державний департамент США засудив затримання Валізаде, назвавши його несправедливим і таким, що не відповідає міжнародним правовим стандартам. Організації зі свободи преси, зокрема «Репортери без кордонів» і Комітет із захисту журналістів, закликали владу Ірану негайно звільнити Валізаде. Валізаде залишається у в'язниці Евін в Тегерані під суворими обмеженнями, з обмеженим доступом до правового представництва та сім'ї.

Іран регулярно звинувачують в арештах громадян із подвійним громадянством і західних громадян за фальшивими звинуваченнями, щоб використовувати їх для тиску на країни Заходу. У вересні 2023 року Іран звільнив п'ятьох американців, ув'язнених в Ірані в рамках обміну полоненими. Валізаде є першим громадянином США, про якого відомо, що його заарештували після цієї угоди.

Іран є однією з найбільш репресивних країн щодо свободи преси. «Репортери без кордонів» поставили Іран на 176-е місце серед 180 країн у своєму Всесвітньому індексі свободи преси за 2024 рік. Паризька медіанаглядова організація каже, що Іран зараз також є одним із найбільших у світі тюремників журналістів.

Нагадаємо, іранський журналіст вчинив самогубство на знак протесту проти репресивного режиму. 

Фото: RFE/RL's Radio Farda.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
281
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду