З'явилися нові деталі у справі зниклого в Сирії американського журналіста Остіна Тайса

З'явилися нові деталі у справі зниклого в Сирії американського журналіста Остіна Тайса

14 Грудня 2024
4747
14 Грудня 2024
15:46

З'явилися нові деталі у справі зниклого в Сирії американського журналіста Остіна Тайса

4747
За даними джерел, у 2013 році Тайс намагався втекти з ув’язнення, де перебував понад п’ять місяців у бетонній в’язниці Дамаска.
З'явилися нові деталі у справі зниклого в Сирії американського журналіста Остіна Тайса
З'явилися нові деталі у справі зниклого в Сирії американського журналіста Остіна Тайса

Американський журналіст Остін Тайс, який зник у Сирії у 2012 році, залишається в центрі уваги після повалення режиму Башара Асада. Нові деталі про його спробу втечі у 2013 році відновили надію на те, що він може бути живий.

Про це пише Reuters.

За даними анонімних джерел, Тайс здійснив спробу втечі у 2013 році після понад п’яти місяців у сирійській в’язниці. Його помітили мешканці престижного району Маззе у Дамаску, але невдовзі він був повторно захоплений силами, ймовірно, підконтрольними Асаду. У 2016 році з’явилася інформація, що Тайса бачили в лікарні в Дамаску, але ці дані досі не підтверджені.

Після повалення сирійського лідера цього тижня тисячі полонених, зокрема іноземці, були звільнені з в’язниць. Проте Остін Тайс поки що не знайдений. Деякі американські офіційні особи побоюються, що він міг загинути під час останніх авіаударів або через перебої з електрикою, які вразили підземні тюрми в Дамаску.

Родина Тайса висловлює надію на те, що він живий. Президент Джо Байден у своєму зверненні наголосив: «Ми віримо, що він живий і можемо повернути його додому, хоча поки немає прямих доказів».

Цього тижня спеціальний посланник США з питань заручників Рожер Карстенс відвідав Бейрут для координації пошуків.

Нагадаємо, Остіна Тайса взяли в полон 14 серпня 2012 року на контрольно-пропускному пункті поблизу Дамаска під час висвітлення громадянської війни в Сирії для кількох медіа. Своє останнє повідомлення Остін розмістив 12 серпня у твітері. У пості журналіст написав, що провів день з повстанцями Вільної сирійської армії, що боролися проти уряду Башара Асада.

З дня свого затримання журналіст залишався без зв’язку із зовнішнім світом. У 2022 році президент Джо Байден заявив, що уряд США точно знає, «що його утримує сирійський режим», і закликав Дамаск співпрацювати щодо його звільнення. Ці коментарі стали першим випадком, коли президент США публічно визнав спроби звільнити Остіна, але не підтвердив прямих переговорів із Сирією.

У Всесвітній день свободи преси, 3 травня 2024 року, президент Байден знову згадав Тайса та закликав «негайно та беззастережно звільнити всіх журналістів, які потрапили за ґрати просто за те, що вони виконували свою роботу».

У серпні 2024-го, «Репортери без кордонів» закликали адміністрацію Байдена подвоїти зусилля для звільнення Остіна Тайса. Того ж місяця Державний департамент США та президент Джо Байден закликали владу Сирії звільнити з полону Остіна Тайса, а також дати інформацію про долю інших американців, які зникли безвісти в Сирії. 

Остін Тайс є ветераном морської піхоти, випускником Школи дипломатичної служби Джорджтаунського університету, скаутом і стипендіатом національних заслуг. Тайс мав розпочати свій останній рік у Джорджтаунській юридичній школі восени 2012 року, після повернення зі звітної поїздки про сирійський конфлікт.

Його роботи були опубліковані в McClatchy News, The Washington Post, Associated Press і AFP, а також транслювалися на CBS, NPR і BBC. Журналіст здобув президентську нагороду газети McClatchy 2012 року та премію Джорджа Полка 2012 року за репортажі про війну.

Фото: Reuters

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4747
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду