Журналістові Ґжеґожу Жечковському погрожували через розслідування російського впливу в Польщі
Журналістові Ґжеґожу Жечковському погрожували через розслідування російського впливу в Польщі
Журналістові Ґжеґожу Жечковському погрожували через розслідування російського впливу в Польщі. Прокуратура Варшави оголосила про відкриття кримінального провадження за фактом залякування медійника. Про це повідомила міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).
За даними прокуратури, з 22 лютого 2024 року до принаймні 11 вересня 2024 року журналіст отримував повідомлення з попередженням не писати про зв'язки між енергетичною компанією у Польщі та російськими спецслужбами.
Погрози, як телефоном, так і письмово, включали заяви про те, що буде зроблено «все», щоб не допустити публікації журналістського розслідування. Щоб дискредитувати його як журналіста в очах громадськості, зловмисники погрожували розповсюдити неправдиву інформацію про те, що Жечковський працює на державні спецслужби Польщі.
Видавництво W.A.B., яке випустило його книгу «Шпигуни Путіна, як люди Кремля контролюють Польщу», також стало мішенню зловмисних закликів і погроз судом.
«Я став об’єктом безпрецедентної кампанії погроз, спрямованої на те, щоб відбити мене від викриття російського впливу в Польщі. Вперше в житті я боюся за здоров’я та безпеку себе та своєї сім’ї.
Мене дивує, що в такій країні, як Польща, де влада на кожному кроці підкреслює свою обізнаність про російські загрози, пов’язані з Кремлем, люди можуть де-факто безкарно залякувати журналіста. Це свідчить про те, наскільки безпечно вони почуваються в моїй країні. Тому я очікую більш рішучих дій від польської влади проти тих, хто мені погрожує, я не хочу, щоб те саме сталося з іншими», — сказав Ґжеґож Жечковський у коментарі RSF.
RSF закликали польську владу негайно притягнути винних у цих погрозах до відповідальності.
«Небезпека, з якою зіткнувся Ґжеґож Жечковський, є одним із найсерйозніших прикладів погроз журналісту в Польщі за десятиліття. Ми закликаємо владу діяти рішуче та ефективно, щоб якомога швидше притягнути до відповідальності винних у цих актах залякування. Польська держава повинна надіслати потужний сигнал про те, що погрози на адресу журналістів, які розслідують російський вплив, не терпітимуть», — заявив керівник відділу ЄС-Балкани RSF Павол Шалай.