США оголосили про нові візові санкції проти влади Грузії
Сполучені Штати Америки запровадили нові візові обмеження для 20 осіб, відповідальних за підрив демократії в Грузії. Про це оголосив речник Державного департаменту США Метью Міллер.
Ідеться про окремих міністрів уряду та членів парламенту Грузії, співробітників правоохоронних органів та служб безпеки, а також приватних осіб. Їм заборонять в’їзд на територію Сполучених Штатів.
«Сполучені Штати рішуче засуджують постійне й невиправдане застосування партією "Грузинська мрія" насильства проти громадян Грузії, у тому числі протестувальників, представників ЗМІ, правозахисників та опозиціонерів», — заявив речник Держдепу.
Він додав, що США «готують додаткові заходи, в тому числі санкції, для притягнення до відповідальності тих, хто підриває демократію в Грузії». «Разом із народом Грузії ми прагнемо сильної, успішної та демократичної Грузії, міцно інтегрованої у євроатлантичну спільноту», — сказав Міллер.
5 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій проти проросійської влади Грузії. Зокрема, під українські санкції потрапив власник грузинської телекомпанії «Імеді» Іраклій Рухадзе.
Нагадаємо, 28 листопада Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликав провести повторні вибори впродовж року. Цього ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.
З того часу в Грузії тривають протести. Силовики вже кілька разів пробували розігнати протестувальників, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. Силовики застосовували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою.
За останні 10 днів під час протестів у Тбілісі силовики завдали ушкоджень понад 70 журналістам і телеоператорам. Учасники протестів, серед яких і медійники, повідомляють, що їм телефонують невідомі люди й погрожують.
- Читайте також: «Іншим було гірше, але й мене били непогано». Як грузинська поліція нападає на журналістів
Фото: протести у Грузії / Mzia Saganelidze