Микола Точицький обговорив із Генсеком Ради Європи руйнівний вплив російської агресії на культурну спадщину України

Микола Точицький обговорив із Генсеком Ради Європи руйнівний вплив російської агресії на культурну спадщину України

12 Грудня 2024
450
12 Грудня 2024
23:05

Микола Точицький обговорив із Генсеком Ради Європи руйнівний вплив російської агресії на культурну спадщину України

450
Міністр культури та стратегічних комунікацій також зазначив, що українська Стратегія інформаційної безпеки гарантує захист свободи слова, професійної діяльності журналістів та доступ до інформації, і наголосив на важливості подальшої реалізації проєкту Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні (SFEM-UA)».
Микола Точицький обговорив із Генсеком Ради Європи руйнівний вплив російської агресії на культурну спадщину України
Микола Точицький обговорив із Генсеком Ради Європи руйнівний вплив російської агресії на культурну спадщину України

Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький та Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе обговорили важливі питання співпраці між Україною та РЄ, зокрема у сфері культури та стратегічних комунікацій. Окрему увагу було приділено руйнівному впливу триваючої агресії Росії на культурну спадщину України, координації зусиль щодо притягнення Росії до відповідальності за порушення прав людини, а також майбутній співпраці в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2023–2026 роки. Ці питання обговорювалися під час зустрічі Точицького та Берсе, що відбулася 12 грудня у Страсбурзі, повідомляє пресслужба МКСК.  

«Культура — це наша безпека. Культурний суверенітет є правом і здатністю українського народу визначати та підтримувати свою культурну ідентичність, не зазнаючи зовнішнього впливу», — наголосив під час зустрічі Микола Точицький.

Він також поінформував Генсека Ради Європи про поточну роботу МКСК над конкретними кроками для досягнення цілей Плану стійкості президента Зеленського. Зокрема йшлося про законодавчі зміни, підтримку соціальної згуртованості, створення інституту меценатства, підтримку української мови, створення українськомовного контенту, реабілітацію ветеранів війни через культуру, створення депозитаріїв, відновлення культурної спадщини. Міністр також висловив подяку за започаткування проєкту, спрямованого на збереження культурної спадщини України в рамках Плану дій для України 2023–2026.

Крім того, міністр зазначив, що українська Стратегія інформаційної безпеки гарантує захист свободи слова, професійної діяльності журналістів та доступ до інформації.

Микола Точицький наголосив на важливості подальшої реалізації проєкту Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні (SFEM-UA)».

«Сторони погодились, що культура має бути одним із пріоритетів міжнародного співробітництва. Зустріч стала важливим етапом у зміцненні співпраці між Україною та Радою Європи», — йдеться у повідомленні МКСК.

Нагадаємо, за підсумками зустрічі з представниками ключових європейських інституцій у Брюсселі міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький розповів, що Україна планує надати Євросоюзу пропозиції щодо застосування санкцій проти росіян, які були залучені до знищення або викрадення об’єктів української культурної спадщини. За словами міністра, під час візиту до Брюсселя відбулося п’ять зустрічей щодо захисту культурної спадщини. 

Ми також повідомляли, що Микола Точицький та комісар Європейського Союзу з питань справедливості між поколіннями, молоді, культури та спорту Гленн Мікаллеф під час зустрічі у Брюсселі обговорили захист української культури від російської агресії. 

За словами міністра культури та стратегічних комунікацій, Україна втратила на фронті 137 культурних діячів, більшість із яких пішли на цю війну добровольцями та загинули в бою. Близько 1222 важливих культурних об’єктів України були знищені або зруйновані російськими загарбниками. Ще близько 1,7 млн музейних артефактів перебувають на тимчасово окупованих територіях України.

Раніше ми повідомляли, що у жовтні Регіональний центр прав людини передав представникам США Європейського Союзу, Великої Британії та Канади чергові санкційні пропозиції щодо осіб, відповідальних за незаконну депортацію українських дітей та знищення культурної спадщини на окупованих територіях України.

Експерти та юристи Центру зібрали доказову базу на 25 громадян Росії, Білорусі та України, які причетні до скоєння міжнародних злочинів та інших порушень міжнародного права.

Фото: пресслужба МКСК

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
450
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду