У Києві перейменували ще 12 вулиць, скверів і парків
У Києві перейменували ще 12 об’єктів міського підпорядкування. Сім із них отримали нові назви в межах дерусифікації та декомунізації, а ще п’ять — на загальних підставах. Такі рішення прийняли на пленарному засіданні Київради.
«Столиця має залишитися простором нашої історії та культури, без згадки про радянські та імперські наративи. Натомість міські об’єкти отримують назви на честь видатних діячів України та захисників, які боролися за нашу незалежність», — зазначив заступник міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
Так, у Солом’янському районі вулицю Пржевальського перейменували на вулицю Андрія Норова, а скверу в межах вулиць Солом’янської, Григорія Кочура та Андрія Головка присвоїли ім’я Андрія Жованика.
У Шевченківському районі колишня вулиця Лермонтовська стала вулицею Володимира Турця.
У Деснянському районі вулиці Ушицькій присвоїли ім'я Дмитра Захарчука, вулиці Електротехнічна — Героїв Енергетиків, а вулиці Пушкіна — Соні Делоне.
У Дарницькому районі вулицю Крилова перейменували на вулицю Наталії Кобринської, а парк «Таращанець» тепер матиме назву «Кримський».
У Подільському районі скверу на вулиці Мостицькій присвоєно ім’я Сергія Васильчука.
У Святошинському районі вулицю Мельниченка перейменували на вулицю Тараса Бульби-Боровця, а вулицю Олександра Блока — на вулицю Майка Йогансена.
У Голосіївському районі провулку, що пролягає між вулицею Васильківською та вулицею Юлії Здановської, присвоєно ім’я Любомира Бордуна.
Нагадаємо, в листопаді ми повідомляли про те, що в Україні перейменували близько 330 населених пунктів, назви яких містили символіку російської імперської політики або не відповідали стандартам державної мови.
Читайте також:
- Звільнитися від імперського спадку: як триває деколонізація та дерусифікація
- В Україні склали перелік населених пунктів, які підлягають «деколонізації»
Фото: КМДА