У Києві перейменували ще 12 вулиць, скверів і парків

У Києві перейменували ще 12 вулиць, скверів і парків

12 Грудня 2024
1293
12 Грудня 2024
20:45

У Києві перейменували ще 12 вулиць, скверів і парків

1293
Сім із них отримали нові назви в межах дерусифікації та декомунізації, а ще п’ять — на загальних підставах.
У Києві перейменували ще 12 вулиць, скверів і парків
У Києві перейменували ще 12 вулиць, скверів і парків

У Києві перейменували ще 12 об’єктів міського підпорядкування. Сім із них отримали нові назви в межах дерусифікації та декомунізації, а ще п’ять — на загальних підставах. Такі рішення прийняли на пленарному засіданні Київради.

«Столиця має залишитися простором нашої історії та культури, без згадки про радянські та імперські наративи. Натомість міські об’єкти отримують назви на честь видатних діячів України та захисників, які боролися за нашу незалежність», — зазначив заступник міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Так, у Солом’янському районі вулицю Пржевальського перейменували на вулицю Андрія Норова, а скверу в межах вулиць Солом’янської, Григорія Кочура та Андрія Головка присвоїли ім’я Андрія Жованика.

У Шевченківському районі колишня вулиця Лермонтовська стала вулицею Володимира Турця.

У Деснянському районі вулиці Ушицькій присвоїли ім'я Дмитра Захарчука, вулиці Електротехнічна — Героїв Енергетиків, а вулиці Пушкіна — Соні Делоне.

У Дарницькому районі вулицю Крилова перейменували на вулицю Наталії Кобринської, а парк «Таращанець» тепер матиме назву «Кримський».

У Подільському районі скверу на вулиці Мостицькій присвоєно ім’я Сергія Васильчука.

У Святошинському районі вулицю Мельниченка перейменували на вулицю Тараса Бульби-Боровця, а вулицю Олександра Блока — на вулицю Майка Йогансена.

У Голосіївському районі провулку, що пролягає між вулицею Васильківською та вулицею Юлії Здановської, присвоєно ім’я Любомира Бордуна.

Нагадаємо, в листопаді ми повідомляли про те, що в Україні перейменували близько 330 населених пунктів, назви яких містили символіку російської імперської політики або не відповідали стандартам державної мови. 

Читайте також:

Фото: КМДА

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1293
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду