У Грузії може закритись один з опозиційних телеканалів Mtavari Arkhi
У Грузії може закритись один з опозиційних телеканалів Mtavari Arkhi
Один із найбільших опозиційних телеканалів Грузії Mtavari Arkhi може закритися. Співробітники телекомпанії виступили з екстреною заявою. Про це повідомляє видання SOVA.
За словами генерального директора Георгія Габунії, один із засновників каналу Заза Окуашвілі ухвалив рішення про його закриття.
Габунія вважає, що таким чином Окуашвілі бере участь у масовому насильстві «Грузинської мрії» і робить те, що сьогодні дуже потрібне олігарху Бідзіні Іванішвілі.
Як повідомив Габунія, через рішення Зази Окуашвілі та дії директора Mtavari Arkhi вже залишився без фінансових джерел, а укладені контракти поступово розриваються, що зрештою унеможливить роботу каналу.
«Ми стільки боролися не за те, щоб у результаті передати канал — через Зазу Окуашвілі — до рук Бідзіни Іванішвілі. Тому, наскільки це можливо, ми боротимемося і залишатимемося в ефірі для наших глядачів та грузинського народу», — заявив Георгій Габунія.
Mtavari Arkhi почав виходити в ефір з 9 вересня 2019 року. Він був заснований колишнім генеральним директором телеканалу «Руставі 2» Нікою Гварамією.
- Читайте також: «Іншим було гірше, але й мене били непогано». Як грузинська поліція нападає на журналістів
Нагадаємо, за останні 10 днів під час протестів у Тбілісі силовики завдали ушкоджень понад 70 журналістам і телеоператорам.
Учасники протестів, серед яких і медійники, повідомляють, що їм телефонують невідомі люди й погрожують.
Протести в Грузії
28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. Після цієї заяви у Тбілісі біля центрального офісу керівної партії «Грузинська мрія» ввечері зібрався стихійний мітинг. Частина протестувальників також зібралася біля будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі.
Учасники акції заявили, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС. Подібні дії ставлять під загрозу майбутнє Грузії та руйнують багаторічні зусилля зі зближення з Європою.
Під час розгону акції протесту в Тбілісі у ніч на 29 листопада правоохоронці застосовували силу до журналістів та учасників протесту. Спецзагони поліції розганяли учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей були затримані та побиті. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали щонайменше 15 медійників.
У ніч проти понеділка, 2 грудня, спецпризначенці МВС Грузії відтіснили протестувальників з центру Тбілісі. Повідомлялося про затримання одного з лідерів опозиційної «Коаліції змін» Зураба Джапарідзе і кількох журналістів.
Європейська мовна спілка засудила напади на журналістів у Грузії.
Фото: SOVA