Kyiv Media Week презентував дослідження контент-індустрії України в умовах великої війни
Kyiv Media Week презентував дослідження контент-індустрії України в умовах великої війни
Форум Kyiv Media Week презентував ексклюзивну збірку аналітичних досліджень контент-індустрії України в умовах повномасштабної війни KMW’24 White Paper.
У підсумковому документі форуму опубліковані вісім аналітичних досліджень, які провела організаторка KMW — медіаконсталтингова компанія Media Resources Management (MRM) та партнери форуму:
- Українське телебачення часів повномасштабної війни: міграція аудиторії, лідери теледивлення, відновлення рекламного ринку
- Тренди теледивлення: структура ефіру українського телебачення 2021–2023 років із погляду видів трансльованого контенту
- Серіали на українському телебаченні 2021–2023: обсяги трансляції, територія виробництва, друге життя бібліотечного контенту
- Кінопрокатний ринок України часів повномасштабної війни: національні релізи, дистрибутори, лідери прокату
- Рейтинг ефективності українських кіновиробників 2014–2024 років: найкасовіші локальні фільми; найефективніші продюсери, режисери, сценаристи й оператори (з погляду зборів у національному прокаті)
- Як змінилися глядацькі настрої українців під час повномасштабної війни: кінотеатри, платформи, готовність платити за контент: результати дослідження на підставі соціологічного опитування КМІС
- Потенціал стримінгового ринку України: монетизація, контент, партнерства. Спеціальне дослідження BB Media
- Еволюція українського контенту на міжнародному ринку VoD: як унікальні проєкти з України завойовують аудиторію в усьому світі. Спеціальне дослідження BB Media
«Від початку повномасштабного вторгнення ми постійно чуємо, що індустрія зазнає значних змін: глядачі потребують нових тем і форм контенту, виробники змінюють моделі фінансування та монетизації, зʼявляються нові колаборації, ринок вперто шукає шляхи відновлення, а бізнеси — можливості входу за звичні межі. Певні наслідки цих змін ми відчуємо у далекій перспективі, та деякі, виражені у великих трендах і конкретних цифрах, можна побачити вже сьогодні. Власне на них ми і зосередилися у цьогорічному KMW White Paper», — коментує керівниця напряму досліджень MRM Анастасія Рахманіна.
За її словами, у фокусі аналітичних матеріалів дослідження — традиційні для досліджень компанії сегменти індустрії: «ми продовжуємо препарувати телевізійний ефір, рахувати касові збори фільмів у кіно, слідкувати за виробництвом теле- та кінопродукту», каже Рахманіна.
Проаналізувати сегмент платформ компанії допомогли колеги з міжнародної компанії BB Media, а дослідити зміни глядацької поведінки та преференцій — Київський міжнародний інститут соціології. «На останньому матеріалі хочу наголосити окремо, адже це єдине на сьогодні актуальне соціологічне дослідження української аудиторії, що системно платить за контент у кінотеатрах та на платформах, а відтак важко перебільшити її внесок у сталість індустрії, особливо за умов турбулентності рекламного ринку та критичного зменшення державної підтримки», — каже Рахманіна.
Завантажити KMW'24 White Paper можна за посиланням.
Нагадаємо, чотирнадцятий Kyiv Media Week відбувся 3–4 жовтня у Києві, де зібрав понад 400 гостей та 77 спікерів. Дводенна програма KMW включила 25 секцій: доповіді, панельні дискусії, кейс-стаді, показ епізоду нового серіалу та низку неформальних заходів.
Для тих, хто не зміг відвідати всі секції, організатори підготували KMWʼ2024 Podcast, що містить аудіозаписи 15-ти панельних дискусій та кейс-стаді. Усі випуски вже доступні на YouTube, Spotify, Apple Podcasts, YouTube Music, Castbox.
Детальніше про дискусії на цьогорічному Kyiv Media Week читайте у матеріалах «ДМ»: