«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті

«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті

11 Грудня 2024
447
11 Грудня 2024
20:16

«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті

447
У коментарі «Детектору медіа» головна редакторка «УП» Севгіль Мусаєва зауважила, що команда прийняла гендерні політики кілька років тому на редакційних зборах, а зараз оновила текст відповідно до викликів часу та оприлюднила на сайті.
«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті
«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті

«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті. Правила розміщені у відповідному розділі на сайті видання. 

Згідно з текстом, редакція зобов’язується дотримуватися рівності всередині колективу, коли йдеться про рівні можливості та ставлення, рівний доступ до керівних посад, рівну оплату праці за однаковий вид роботи тощо, а також у контенті, коли йдеться про дотримання гендерного балансу у виборі експертів, подолання гендерних стереотипів, уникнення сексизму тощо.

Як пише видання, гендерна політика редакції є частиною його зобов’язань перед колективом, партнерами та аудиторією.

У коментарі «Детектору медіа» головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва зауважила, що команда прийняла гендерні політики кілька років тому на редакційних зборах. Зараз видання оновило текст відповідно до викликів часу (зокрема, у частині висвітлення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом) та оприлюднила на сайті. 

На запитання про те, як найбільш ефективно можна впровадити ці правила на практиці, редакторка відповіла: «З нашого досвіду, дієвість і практичність подібних настанов у щоденному виробництві контенту досягається детальним ознайомленням з політиками журналістів, подальшим редакційним обговоренням, редакторським контролем і спільними консультаціями при роботі над складними матеріалами (наприклад, інтерв'ю з військовими після полону тощо)».

Політики стосуються насамперед «Української правди». Дочірні проєкти видання з часом також оприлюднять наявний в них пакет редакційних документів.

Правила адаптували на основі рекомендацій, наданих ГО «Жінки в медіа» та Комісією з журналістської етики (КЖЕ) за підтримки Програми підтримки ОБСЄ для України.

Документ містить загальну частину, пункти щодо зображення жінок і чоловіків у контенті, подолання сексизму, висвітлення домашнього та гендерно зумовленого насильства, висвітлення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, а також втілення цієї політики в редакції.

У коментарі «Детектору медіа» голова ГО «Жінки в медіа», членкиня КЖЕ Ліза Кузьменко зауважила, що все більше українських редакцій публічно оприлюднюють свої політики, що є важливим кроком до підвищення прозорості медіа та зміцнення довіри з боку аудиторії, а також потужним сигналом для партнерів.

«Однак прийняття політики — це лише перший крок. Надзвичайно важливо регулярно проводити самооцінку контенту, моніторинг гендерного балансу та використання фемінітивів. Наприклад, на Суспільному існує моніторинг гендерної рівності в контенті "50:50" від BBC. Важливо також постійно проходити тренінги та навчання. 

Нещодавно "Жінки в медіа" за підтримки провели вебінар про те, як висвітлювати проблему домашнього насильства без стереотипів. Онлайн-участь взяли 150 журналістів і журналісток з усієї України. Це свідчить про значний інтерес до цієї теми та про те, що українська журналістика стає все більш чутливою до таких питань», — розповіла Кузьменко.

Раніше ми повідомляли про те, що правила гендерної рівності на всіх платформах бренду запровадили канал «Еспресо» та «Київ».

Фото: «Українська правда»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
447
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду