«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті
«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті
«Українська правда» оприлюднила свої політики гендерної рівності в контенті. Правила розміщені у відповідному розділі на сайті видання.
Згідно з текстом, редакція зобов’язується дотримуватися рівності всередині колективу, коли йдеться про рівні можливості та ставлення, рівний доступ до керівних посад, рівну оплату праці за однаковий вид роботи тощо, а також у контенті, коли йдеться про дотримання гендерного балансу у виборі експертів, подолання гендерних стереотипів, уникнення сексизму тощо.
Як пише видання, гендерна політика редакції є частиною його зобов’язань перед колективом, партнерами та аудиторією.
У коментарі «Детектору медіа» головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва зауважила, що команда прийняла гендерні політики кілька років тому на редакційних зборах. Зараз видання оновило текст відповідно до викликів часу (зокрема, у частині висвітлення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом) та оприлюднила на сайті.
На запитання про те, як найбільш ефективно можна впровадити ці правила на практиці, редакторка відповіла: «З нашого досвіду, дієвість і практичність подібних настанов у щоденному виробництві контенту досягається детальним ознайомленням з політиками журналістів, подальшим редакційним обговоренням, редакторським контролем і спільними консультаціями при роботі над складними матеріалами (наприклад, інтерв'ю з військовими після полону тощо)».
Політики стосуються насамперед «Української правди». Дочірні проєкти видання з часом також оприлюднять наявний у них пакет редакційних документів.
Правила адаптували на основі рекомендацій, наданих ГО «Жінки в медіа» та Комісією з журналістської етики (КЖЕ) за підтримки Програми підтримки ОБСЄ для України.
Документ містить загальну частину, пункти щодо зображення жінок і чоловіків у контенті, подолання сексизму, висвітлення домашнього та гендерно зумовленого насильства, висвітлення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, а також втілення цієї політики в редакції.
У коментарі «Детектору медіа» голова ГО «Жінки в медіа», членкиня КЖЕ Ліза Кузьменко зауважила, що все більше українських редакцій публічно оприлюднюють свої політики, що є важливим кроком до підвищення прозорості медіа та зміцнення довіри з боку аудиторії, а також потужним сигналом для партнерів.
«Однак прийняття політики — це лише перший крок. Надзвичайно важливо регулярно проводити самооцінку контенту, моніторинг гендерного балансу та використання фемінітивів. Наприклад, на Суспільному існує моніторинг гендерної рівності в контенті "50:50" від BBC. Важливо також постійно проходити тренінги та навчання.
Нещодавно "Жінки в медіа" за підтримки провели вебінар про те, як висвітлювати проблему домашнього насильства без стереотипів. Онлайн-участь взяли 150 журналістів і журналісток з усієї України. Це свідчить про значний інтерес до цієї теми та про те, що українська журналістика стає все більш чутливою до таких питань», — розповіла Кузьменко.
Раніше ми повідомляли про те, що правила гендерної рівності на всіх платформах бренду запровадили канали «Еспресо» та «Київ».
Фото: «Українська правда»