У Нацраді виступають за напрацювання правил використання штучного інтелекту в медіа

У Нацраді виступають за напрацювання правил використання штучного інтелекту в медіа

11 Грудня 2024
277
11 Грудня 2024
18:12

У Нацраді виступають за напрацювання правил використання штучного інтелекту в медіа

277
Штучний інтелект має великий потенціал, він полегшує роботу і медіа, журналістів, редакторів, і суспільства в цілому. Але водночас несе й великі ризики
У Нацраді виступають за напрацювання правил використання штучного інтелекту в медіа
У Нацраді виступають за напрацювання правил використання штучного інтелекту в медіа

Штучний інтелект має стати предметом співрегулювання, щоби переваги ШІ були більшими за ризики, які можуть виникнути під час його використання.

Про це під час пресконференції в Укрінформі розповіла членкиня Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олена Ніцко, йдеться у повідомленні на сайті Нацради.  

За її словами, тема штучного інтелекту активно обговорюється на різних міжнародних майданчиках, особливо після того, як 1 серпня цього року вже набув чинності Європейський закон про штучний інтелект.

«Для України імплементація закону про штучний інтелект важлива з огляду на те, що ми маємо статус кандидата у Євросоюз, і закон запроваджує єдину структуру для всіх європейських країн. Звісно, ми не маємо ще законодавчих баз, але є дуже серйозні напрацювання Мінцифри, Національної ради, профільних експертів, які створили рекомендації. Вже є багато якісних гайдів, і ми їх трактуємо як “м’яке право”», — уточнила членкиня Національної ради.

Вона наголосила, що штучний інтелект має великий потенціал, він полегшує роботу і медіа, журналістів, редакторів, і суспільства загалом. Але водночас несе й великі ризики.

«Сьогодні наші діти вже дуже активно використовують штучний інтелект у навчанні і в іграх. Нова технологія дозволяє швидко опрацьовувати матеріали, аналізувати великі масиви даних, генерувати ідеї, створювати контент, створювати зображення», — сказала членкиня регулятора.

«Сама по собі технологія є нейтральною. Але мета, з якою вона використовується, може бути різною і відповідно чинити різний, не завжди добрий вплив на суспільство. Особливі виклики постають у періоди виборів. Штучний інтелект можуть використовувати зловмисники з метою дезінформації, створення неправдивих роликів. І наші колеги та суспільства Грузії, Молдови під час останніх виборів вже зіштовхнулися з прикладами впливів, коли були створені за допомогою штучного інтелекту дипфейки, були втручання у виборчі процеси. І про це треба пам’ятати», — додала Олена Ніцко. 

Модератор заходу, член Національної ради Олександр Бурмагін,  підкреслив, що штучний інтелект — це наступний рівень розвитку технологій, який буде ще більше і ще швидше розвиватись і впливати на всі сфери суспільного життя. Тому з часом ті напрацювання, які сьогодні має Україна у сфері ШІ, перейдуть від «м’якого права» до «твердого права», на рівень законів і юридичних норм.

«Медіа мають бути чесними зі своєю аудиторією, маркувати свої продукти, які створюються за допомогою штучного інтелекту. Тому те, що поки що звучить як рекомендація, у найближчій перспективі буде виходити на рівень законів і на рівень вже юридичних норм, обов’язків», — уточнив Олександр Бурмагін. 

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації розвиватиме співпрацю з компанією Meta в напрямі штучного інтелекту.

У Міністерстві цифрової трансформації розробили «Білу книгу» майбутнього регулювання штучного інтелекту в Україні — документ, у якому детально описано підхід до впровадження та послідовні кроки з його реалізації.

Дев’ять українських IT-компаній підписали декларацію про відповідальне використання ШІ в технологічних продуктах.

Фото: пресслужба Нацради  з питань телебачення і радіомовлення

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
277
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду