![Human Rights Watch закликає Євросоюз вжити суворих заходів проти влади Грузії](/doc/images/news/archive/2021/235833/i75_ArticleImage_235833.webp)
Human Rights Watch закликає Євросоюз вжити суворих заходів проти влади Грузії
Human Rights Watch закликає Євросоюз вжити суворих заходів проти влади Грузії
![Human Rights Watch закликає Євросоюз вжити суворих заходів проти влади Грузії](/doc/images/news/archive/2021/235833/ArticleImage_235833.webp)
![Human Rights Watch закликає Євросоюз вжити суворих заходів проти влади Грузії Human Rights Watch закликає Євросоюз вжити суворих заходів проти влади Грузії](/doc/images/news/archive/2021/235833/i75_ArticleImage_235833.webp)
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає Євросоюз вжити суворих заходів проти влади Грузії. Про це йдеться у повідомленні на сайті організації.
Там зазначають, що на тлі політичної та конституційної кризи, що виникла після спірних парламентських виборів у Грузії, жорстока реакція уряду на протести створює загрозу подальшого ускладнення ситуації з правами людини в країні.
Human Rights Watch додає, що Євросоюз засудив репресивні дії грузинської влади, проте «настав час рішучих кроків», і ЄС має наполягати на незалежному розслідуванні випадків насильства.
У правозахисній організації вважають, що держави-члени ЄС мають досягти консенсусу в питанні покарання посадових осіб, відповідальних за насильство щодо протестувальників, та запровадити візові обмеження проти урядовців та дипломатів.
У HRW заявляють, що Європейський Союз також має посилити підтримку захисту демократії: громадянського суспільства та засобів масової інформації.
Правозахисна організація вважає, що лідери Євросоюзу «мають надати набагато більше, ніж просто моральну підтримку грузинському народу, який прагне вступити до Євросоюзу», і заявляє про необхідність конкретних і рішучих кроків для запобігання подальшій ескалації кризи у сфері прав людини.
Нагадаємо, за останні 10 днів під час протестів у Тбілісі силовики завдали ушкоджень понад 70 журналістам і телеоператорам.
Учасники протестів, серед яких і медійники, повідомляють, що їм телефонують невідомі люди й погрожують.
Протести в Грузії
28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. Після цієї заяви у Тбілісі біля центрального офісу керівної партії «Грузинська мрія» ввечері зібрався стихійний мітинг. Частина протестувальників також зібралася біля будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі.
Учасники акції заявили, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС. Подібні дії ставлять під загрозу майбутнє Грузії та руйнують багаторічні зусилля зі зближення з Європою.
Під час розгону акції протесту в Тбілісі у ніч на 29 листопада правоохоронці застосовували силу до журналістів та учасників протесту. Спецзагони поліції розганяли учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей були затримані та побиті. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали щонайменше 15 медійників.
У ніч проти понеділка, 2 грудня, спецпризначенці МВС Грузії відтіснили протестувальників з центру Тбілісі. Повідомлялося про затримання одного з лідерів опозиційної «Коаліції змін» Зураба Джапарідзе і кількох журналістів.
Європейська мовна спілка засудила напади на журналістів у Грузії.
Фото: Louis Lemaire-Sicre / VX / Shutterstock
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)