До 20 грудня — реєстрація на конкурс від «Лабораторії форматів» НАМ
До 20 грудня — реєстрація на конкурс від «Лабораторії форматів» НАМ
До 20 грудня триває реєстрація на конкурс від «Лабораторії форматів» НАМ. У новому сезоні учасники «Лабораторії форматів», регіональні медіакомпанії, матимуть змогу створити два телеформати та один радіоформат. Основними темами проєктів є адаптація та допомога військовим та ветеранам, а також тема кібершахрайства. Сума гранту на створення кожного з форматів — 90 000 грн.
У новому сезоні учасникам пропонують реалізувати такі формати:
- «Запроси мене на побачення» (телеформат)
Психологічне реаліті, спрямоване на підтримку родин військових. Його мета — продемонструвати проблеми, що виникають у стосунках військових з їхніми найближчими родичами, та як ці проблеми можна подолати. Формат: у проєкті беруть участь п’ять пар, де один з учасників — ветеран чи ветеранка. Протягом кожного епізоду розповідається історію однієї пари, яким запропонують сходити на побачення. Готуватись до фінальної зустрічі героям допомагають їхні друзі, рідні чи діти. Супроводжує і коментує події — сімейний психолог. Під час реалізації формату потрібно виконати низку додаткових вимог: репортажні зйомки історій героїв, зйомки на локаціях, супровід психолога. Локації можуть бути спонсорськими (ресторани, кафе і т.д). Кількість епізодів — 5. Тривалість кожного епізоду — 30 хв.
- «Онук у біді» (телеформат)
Інформаційно-просвітницький проєкт на розвиток критичного мислення, протидія кіберзлочинам. Його мета — інформувати населення про різноманітні види кіберзлочинів та шахрайства, навчити критичному мисленню і дати практичні поради щодо захисту особистих даних та фінансів. Проєкт, завдяки якому глядачі дізнаються про реальні історії жертв шахрайства та отримають практичні рекомендації щодо захисту себе та своїх близьких. Кожен випуск буде присвячений окремому виду шахрайства: вербування дітей в Інтернеті, телефонні шахрайства, шахрайства з банківськими картами, онлайн-казино, фальшиві поручителі і колектори. Додаткові вимоги до формату: репортажні зйомки на тематичних локаціях, реальні історії шахрайств, співпраця з регіональними відділеннями кіберполіції. Кількість епізодів — 5. Тривалість кожного епізоду — 20 хв.
- «Довідник ветерана» (радіоформат)
Інформаційний подкаст для ветеранів та їхніх родин. Його мета — надати ветеранам та їхнім родинам практичну інформацію про доступні пільги, послуги, реабілітаційні центри та допомогу для легшої адаптації до життя в громаді після повернення з війни. Ведуча та експерт пропонують інструкції, алгоритми дій щодо важливих послуг для ветеранів: від отримання пільг до контактів із реабілітаційними центрами. Питання до експертів будуть збиратися від слухачів за допомогою соціальних мереж та чат-ботів. Додаткові вимоги до формату: якісний звук, актуальні питання, потужна промо-компанія. Кількість епізодів – 10. Тривалість кожного епізоду — 15 хв.
Для команд медіакомпаній, які виграють гранти, експерти «Лабораторії форматів» проведуть тренінги, під час яких розкажуть про творчі, технічні та організаційні особливості виробництва програм.
Порядок проведення конкурсу:
Компанії, які хочуть взяти участь у конкурсі, мають ознайомитись з форматом і включно до 20 грудня 2024 року надіслати на електронну адресу ftt.fvn@gmail.com пакет скан-копій документів, що має містити:
- Заповнену заявку — https://forms.gle/
ueSSnVZGX43HaGhd6 - Бюджет на виробництво програм (в довільній формі);
- Мотиваційний лист (у довільній формі).
Заявки будуть оцінені проєктною командою до 27 грудня 2024 року на основі таких критеріїв:
- Наявність відповідної мотивації – 20%
- Наявність необхідної команди та ресурсів – 20%
- Обґрунтованість бюджету – 20%
- Наявність релевантного досвіду – 20%
- Причетність до мережі учасників НАМ – 20%
Заявки від медіакомпаній з неповним комплектом документів до участі в конкурсі не допускатимуться.
Проєкт «Лабораторія форматів» реалізується Національною асоціацією медіа за підтримки Медійної програми Internews.