Плюси і мінуси шоу «Холостяк»
Так, добре. Я наздогнала, подивилась всі випуски «Холостяка», які вийшли.
Що ж. Плюси:
1. Сексуалізація ветеранів з інвалідністю і загалом людей з інвалідністю.
Це дуже важливо. Думаю, навіть зайве пояснювати чому. На цьому «Холостяку», здається, було найбільше поцілунків і тактильностей за всю історію всіх «Холостяків» евер :) Їх здебільшого ініціювали самі дівчата.
P.S. Боже, як же мене бісять ханжі. Він нікому нічого не зобов'язаний нині, чому він не може цілувати багатьох дівчат?
2. Демонстрація, що ветерани з інвалідністю можуть жити повноцінне насичене життя.
Олександр «Терен» в одному з випусків став на вейкборд на двох протезах. Пишуть, що вперше в Україні. Він постійно показує скільки може, і подає цим приклад. Звісно, він робив це і поза проєктом. Своєю появою в балеті в Нью-Йорку змінив сценарій американського фільму, продюсеркою якого є обожнювана нами Сара Джессіка Паркер. Нещодавно була прем'єра. Але це було зроблено для двох різних аудиторій.
3. Постійні соціальні місії, які виконують на «побаченнях» учасники:
- відвідати бізнес переселенців зі Сходу, послухати їхні історії і нагадати про них глядачу;
- допомогти притулку для тварин, постраждалих від війни;
- благодійний вечір для збору коштів.
Загалом постійно торкається теми війни і ветеранів перед аудиторією.
4. «Терен» не соромиться реагувати на кринж як на кринж.
Наприклад, формулювати, що він не обрав дівчину, бо вона не розуміє, що він доносить їй — в публічності є відповідальність і її можна використовувати для соціальної місії.
5. Повна україномовність проєкту.
«Терен» поставив вимогу, щоб дівчата говорили лише українською, і кастинг відібрав дівчат, які здатні говорити українською. Про метаморфозу, яку пройшло СТБ за останні п’ять років у цьому питанні, зробила випуск «Рагулівна», і там все видно.
Все.
Мінуси:
1. Він досі не вигнав «гедоністку» )))
2. «Терен» — людина й іноді замість того, щоб чесно назвати, чому саме він не хоче, щоб участь у шоу продовжувала якась дівчина (припускаю, це щоб не образити), він каже: «Ти не відпустила минуле».
Це/чи не це провокує наших дуже добрих жіночок в інтернетах розповідати овдовілій молодій жінці, про історію стосунків якої вони нічого не знають, — як вона мала жити, куди ходити, а куди — ні. Це провокує «феміністичний хейт» щодо Терена. А фемінізм, як явище, нагадаю, в Україні таке ж живе, як і Лєнін.
3. Самі трушні волонтерки і тим більш військові дуже зайняті, їм не до шоу. Тому ми бачимо дещо проксі-версії (про учасниць. — «ДМ»), але й вони непогано справляються з демонструванням справжніх людських цінностей, які би мали превалювати в суспільстві.
4. Навіть дуже розумні люди, сприймають шоу не як шоу.
Головний мінус: ми не побачимо в кінці шоу, що хтось скаже: я поміняю Олександра на фронті, бо він віддав борг державі, але вимушено вибув зі строю.
Отже, я ще раз подякую телеканалу СТБ за такий вибір «Холостяка». Вам буде важко в подальшому дотягнутися до цієї планки.
Бо «Терен» — надзвичайний. Він робить і зробить дуже багато для ветеранського руху.
Анна Калюжна, журналістка, воєнна кореспондентка
Текст публікується з дозволу авторки, оригінал за посиланням
Фото: шоу «Холостяк» / СТБ