«Дні українського кіно» в Римі: культурний діалог через екран

«Дні українського кіно» в Римі: культурний діалог через екран

11 Грудня 2024
355

«Дні українського кіно» в Римі: культурний діалог через екран

355
З 6 до 8 грудня в кінотеатрі «Casa del Cinema» у Римі відбулися «Дні українського кіно», організовані за ініціативи посольства України в Італійській Республіці та за підтримки Держкіно України. Ця подія, що розвиває українсько-італійську співпрацю завдяки кінематографу та позитивно впливає на культурний імідж України, проводиться вже втретє.
«Дні українського кіно» в Римі: культурний діалог через екран
«Дні українського кіно» в Римі: культурний діалог через екран

Фільмом-відкриттям стала психологічна драма «Медовий місяць» Жанни Озірної. Режисерка звернулася до глядачів у відеоформаті та розповіла про особливості роботи над психологічною драмою про молоду пару, яка опинилася в окупації.

У суботу, 7 грудня, глядачі мали змогу побачити документальну драму «Ярослав Мудрий» та поспілкуватися з режисеркою Олесею Ногіною, яка поділилася своїми враженнями від роботи над фільмом та наголосила на важливості створення кіно, що реконструює наше історичне минуле.

Олеся Ногіна презентує фільм «Ярослав Мудрий»

У неділю, 8 грудня, провели панельну дискусію про жанрове різноманіття українського кіно, підтримку індустрії на державному рівні та співпрацю з італійськими кіномитцями. В обговоренні взяли участь голова Ради з державної підтримки кінематографії України Андрій Осіпов, режисер і продюсер Олексій Комаровський, тележурналіст та автор документальних проєктів циклу «Воєнна Розвідка України», військовослужбовець Артем Шевченко та режисер і сценарист Андреа Маньяні.

До «Днів Українського кіно в Римі» доєдналися дипломати Посольства України в Італійській Республіці - радник-посланник Оксана Амджадін, другий секретар з питань культури Олена Холявицька, Голова ГО «УкрКіноФест», продюсер Андрій Ногін, режисер та продюсер Олексій Комаровський, голова Ради з державної підтримки кінематографії України Андрій Осіпов, тележурналіст, документаліст, офіцер ЗСУ Артем Шевченко, керівний аукціонер «Sweet.tv» Олександр Резунов, координатор «Днів Українського кіно в Римі» Юрій Вітяк.

Важливо відзначити, що у програмі були представлені фільми різних жанрів, серед яких документалістика («Ми були рекрутами», «Авіапрорив на Азовсталь. Небо», «Ярослав Мудрий», «Культура VS війна. Сергій Михальчук», «Культура VS війна. Ахтем Сеітаблаєв», «Культура VS війна. Костянтин та Влада Ліберови») та повний художній метр («Медовий місяць», «Смак свободи», «Я, «Побєда» і Берлін», «Еґреґор»). Особливе місце у програмі посіла кіноробота «Тривала втеча» (назва міжнародного прокату «Jailbird»), яка є результатом українсько-італійської співпраці та важливою частиною культурного діалогу.

Андрій Осіпов, Оксана Амджадін, Олена Холявицька, Артем Шевченко

Серед продемонстрованих стрічок особливий успіх мав документальний фільм «Авіапрорив на Азовсталь. Небо» з циклу «Воєнна розвідка України» присвячений унікальній і складній операції Головного управління розвідки Міністерства оборони України навесні 2022 року зі встановлення повітряного коридору на металургійний комбінат «Азовсталь» для вивезення звідти поранених і доправлення зброї, боєприпасів, зв`язку та десанту захисникам оточеного російськими загарбниками Маріуполя. Цю стрічку в Україні у лютому 2024 року було відзначено призом першого національного фестивалю фільмів знятих під час війни «Cinema For Victory».

Також голова Ради з державної підтримки кінематографії України Андрій Осіпов зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом України у Ватикані Андрієм Юрашем і обговорив перспективи проведення спецпоказів українських стрічок у Ватикані.

Захід відбувся за підтримки Фонду Юлії Ігнатченко, який сприяє проведенню різних культурних заходів, що допомагають зберігати й захищати національну ідентичність, особливо важливу в складні часи війни.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
355
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду