Микола Точицький обговорив з комісаром ЄС захист української культури від російської агресії
Микола Точицький обговорив з комісаром ЄС захист української культури від російської агресії
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і комісар Європейського Союзу з питань справедливості між поколіннями, молоді, культури та спорту Гленн Мікаллеф під час зустрічі у Брюсселі обговорили захист української культури від російської агресії.
Як повідомляє пресслужба МКСК, Микола Точицький подякував Євросоюзу за підтримку у збереженні української культурної спадщини та наголосив на безпрецедентних втратах, яких зазнає сектор української культури від загарбницької війни Росії.
За словами міністра, з початку повномасштабного вторгнення загинуло щонайменше 137 митців і працівників культури, пошкоджені або знищені 1222 об’єкти культурної спадщини, пошкоджені 2123 заклади культури, з яких 374 зруйновані повністю.
«Україна документує всі випадки руйнувань та злочинів проти культурної спадщини. Ці матеріали стануть основою для міжнародних позовів проти агресора», — заявив Точицький.
Він також наголосив на трьох принципах, на яких будуватиметься українська Стратегія культури: захист, збереження та промоція української культури та ідентичності у світі.
Міністр відзначив і пріоритетність реалізації культурного компонента в рамках Конференції з питань відновлення у Римі, яка запланована на липень 2025 року, та необхідність посилення координації міжнародних зусиль для підтримки української культури.
Зустріч підтвердила важливість підтримки України з боку ЄС у збереженні культурної спадщини та відновленні культурних та креативних секторів.
Сторони домовилися про подальшу співпрацю для захисту української культури як частини європейського надбання.
Також Микола Точицький запросив Гленна Мікаллефа відвідати Україну.
Нагадаємо, на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій розміщено списки митців і медійників, які загинули з початку повномасштабної війни. За інформацією пресслужби відомства, в міністерстві продовжують фіксувати їхні імена.
У коментарі «Детектору медіа» директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки МКСК Ганна Красноступ пояснила, що при складанні списку загиблих медійників міністерство користувалось даними з трьох джерел: Офісу генпрокурора, Інституту масової інформації та Національної спілки журналістів України. Оскільки дані в цих джерелах між собою дещо відрізняються, за основу взяли інформацію саме від ІМІ.
«Так само як у 20-х — на початку 30-х років ХХ століття сталінський режим знищив покоління українських митців, так і сьогодні росія цілеспрямовано нищить культурну еліту України.
Літературно-мистецьке покоління, відоме як “Розстріляне відродження”, подарувало світові шедеври літератури, живопису, музики та театру. Ці митці були гордістю нашої нації. Сьогодні ми знову втрачаємо не просто талановитих українців, а частину нашої душі, адже кожен наш митець — це унікальна особистість, яка збагачувала українську культуру», — наголошують у МКСК.
- Читайте також: МКСК: Кількість пошкоджених пам'яток культурної спадщини через російську агресію зросла до 1222
Фото: пресслужба МКСК