Фільм про український ресторан у центрі Нью-Йорка потрапив до списку CNN найкращих документальних стрічок
Фільм про український ресторан у центрі Нью-Йорка потрапив до списку CNN найкращих документальних стрічок
Видання CNN склало список з 11 документальних фільмів 2024 року, які, на думку редакції, заслуговують на увагу глядачів. Серед них стрічка режисера Майкла Фіоре «Veselka: Веселка на розі в центрі світу». Фільм розповідає історію найвідомішого у США ресторану української кухні, заснованого в 1954 році українськими емігрантами Володимиром та Ольгою Дармохвалами.
Прем’єра стрічки, яку озвучив американський актор Девід Духовни, відбулася у США в лютому 2024 року — напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. До проєкту також долучився саксофоніст Девід Сенборн, володар «Ґреммі». Він взяв участь у фільмі як соліст, виконавши партитуру, написану Раяном Шором.
«Сердечний документальний фільм, який описує еволюцію цього оплоту пирогів та голубців у районі “Маленької України” Іст-Вілліджа Нью-Йорка, котрий набув нового значення, коли Росія вторглася в Україну у 2022 році», — описали у виданні фільм.
У 2020 році американський журнал Esquire вніс український ресторан «Веселка» в Нью-Йорку до переліку «100 ресторанів, які Америці не можна втратити».
До рейтингу найкращих документальних фільмів 2024 року за версією CNN також увійшли:
- «Супер / Людина: Історія Крістофера Ріва» (Super / Man: The Christopher Reeve Story) — про актора, який після нещасного випадку став символом боротьби за права людей з інвалідністю;
- «Діана фон Фюрстенберг: Жінка на посаді» (Diane von Furstenberg: Woman in Charge) — про легендарну дизайнерку з Бельгії;
- «Коханець людей: Нерозказана історія Авраама Лінкольна» (Lover of Men: The Untold History of Abraham Lincoln);
- «Людина-ідея Джима Хенсона» (Jim Henson Idea Man) — про автора культового «Маппет-шоу»;
- «Темношкіра Барбі» (Black Barbie) — стрічка про вплив культової ляльки на уявлення про красу;
- «Вілл і Гарпер» (Will & Harper) — документальний фільм про трансгендерних людей;
- «Лютер: Ніколи не буває занадто багато» (Luther: Never Too Much) — про R&B-зірку Лютера Вандросса;
- «Ідоли кей-поп» (K-Pop Idols) — про світ південнокорейської музики;
- «Блимання» (Blink) — історія родини, яка вирушає в подорож, перш ніж їхні діти втратять зір через генетичне захворювання;
- «Стіве! (Мартін) Документальний фільм у двох частинах» (Steve! (Martin) A Documentary in 2 Pieces) — про актора, що отримав «Оскар».
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що документальний французько-український фільм «Soldats de l’information» (2023), що розповідає про роботу журналістів ICTV+STB під час початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, отримав відзнаку від французької організації La Scam.
Також ми писали про те, що український фільм «Дисидент» здобув спеціальну відзнаку журі на Туринському кінофестивалі.
Колаж: «Суспільне Культура»; фото: Getty Images, Fiore Media Group