Перший Український освітній хаб запрацював у США

Перший Український освітній хаб запрацював у США

10 Грудня 2024
389

Перший Український освітній хаб запрацював у США

389
Ініціатива належить Асоціації інноваційної та цифрової освіти спільно з Міністерством освіти і науки України.
Перший Український освітній хаб запрацював у США
Перший Український освітній хаб запрацював у США

З початку війни до США виїхало понад півмільйона українців, а загалом за даними офіційної статистики у США проживає майже 1 млн наших співгромадян. Задля того, щоб українці у США відчували постійний зв'язок з Україною, з літа 2024 року для них запрацював в дистанційному режимі Український Освітній Хаб, а відтепер – і в очному форматі у Чикаго. 

Ініціатива створення Мережі Українських Освітніх Хабів, як швидке та ефективне реагування на виїзд 8 млн українців (переважно жінок з дітьми) належить Асоціації інноваційної та цифрової освіти, спільно з Міністерством освіти і науки України. Наразі 70 таких Хабів успішно працюють у країнах ЄС, Великий Британії, США, Японії та Україні.  

«Збереження людського капіталу України — важливий пріоритет Міністерства освіти і науки України. Навчання за українознавчим компонентом та можливість перезараховувати оцінки з навчальних закладів за кордоном дозволяють дітям зберігати зв'язок з українською культурою та мовою, а також навчатись в українських школах без подвійного навантаження. Важливим аспектом є співпраця з громадськими організаціями, які підтримують українську ідентичність за кордоном», — зазначила заступниця Міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.

У Сполучених Штатах Америки місто Чикаго з 2022 року прийняло другу за чисельністю після Нью-Йорка кількість українців. Тому саме в цьому місті і було вирішено відкрити перший в США Українських Освітній Хаб.

Український Освітній Хаб розташований у Міському коледжі Чикаго за адресою: Wilbur Wright College Humboldt Park, 1645 N California Ave, Chicago, IL 60647, недалеко від району «Ukrainian Village», де традиційно проживає велика кількість українців.

У США партнером Українського Освітнього Хабу виступила Національна асоціація системи вищої освіти (NASH), яка об’єднує понад 70% всіх американських університетів. 

Колін Тоуз, засновниця та директорка NASH, зазначає: «Таке історичне партнерство між системою освіти США, урядовими структурами, NASH та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти є суттєвим внеском у збереження людського капіталу України. Діяльність Українського Освітнього Хабу - це ключ до єдності українців, які приїхали до США і я сподіваюся, що Хаб надасть таку можливість для них».

Асоціація інноваційної та цифрової освіти забезпечить координацію діяльності Хабу, розробку освітніх матеріалів та навчального контенту, залучить сертифікованих тренерів, надасть власні 34 освітні платформи для користування учасникам Хабу, а також реалізує широку інформаційну кампанію для залучення якомога більшої кількості українців використати можливості, які надає Український Освітній Хаб в США. 

«Ми хочемо подякувати всім, хто допоміг відкрити Українських Освітній Хаб спочатку онлайн, а тепер і в очному форматі у США. Перш за все - Національній асоціації системи вищої освіти, Міністру освіти США (2009 - 2015) Арні Дункану та Walder Foundition. Наразі Хаб, допомагає та навчає як новоприбулих українців, так і тих, хто проживає у Чикаго вже певний час. Успішно реалізуються освітні заходи, а також програми психосоціальної підтримки для дітей і дорослих, які об’єднані концепцією Навчання впродовж життя (lifelong learning)», – розповідає виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав. 

Відкриття Українського Освітнього Хабу в Чикаго

Участь у відкритті Українського Освітнього Хабу в Чикаго взяли офіційні представники штату Іллінойс, мерії міста Чикаго, української діаспори та партнерів Хабу, що свідчить про значну увагу до цієї події.

З лютого 2022 року мережа Українських Освітніх Хабів надала послуги понад 500 000 українцям у різних країнах світу и внутрішньопереміщеним особам, адже в Україні також працюють такі Хаби у форматі Цифрових Освітніх Центрів. 

Вже у 2025 році планується відкрити приміщення Українського Освітнього Хабу в інших містах США, де масово проживають українці, зокрема у Нью-Йорку.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
389
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду