Видання «ЕкоРубрика» оголосило набір до Школи екологічної журналістики рішень
Видання «ЕкоРубрика» оголосило набір до Школи екологічної журналістики рішень
«ЕкоРубрика» оголосила старт набору на навчальну програму з екологічної журналістики рішень. Про це повідомили на сайті «Рубрики».
«Що потрібно громадам для зеленого відновлення? Які інструменти OSINT використовують екологічні журналісти для розслідувань? Як подолати кліматичну кризу в Україні? Як вести комунікацію із природоохоронними організаціями, аби завжди мати найбільш актуальні теми? Навіщо та яким чином потрібно відновлювати водні екосистеми? Про все це і більше ви дізнаєтесь у Школі екологічної журналістики рішень від "ЕкоРубрики"», — анонсувала команда медіа.
Участь у курсі можуть взяти журналісти з регіональних та всеукраїнських медіа, які хочуть більше дізнатись про журналістику рішень, а також отримати глибокі знання про проблеми довкілля в Україні та їх можливі рішення.
Навчання відбуватиметься в лютому 2025 року у форматі безкоштовного дводенного офлайн-інтенсиву лекцій у Києві з експертами від «Рубрики» та «ЕкоРубрики», а також з експертами з провідних екологічних та природозахисних організацій: GreenPeace Ukraine, Українська природоохоронна група, Rewilding Ukraine, ЕкоДія, WWF–Україна, Центр реабілітації рукокрилих та «Екологія.Право.Людина».
Після проходження офлайн-курсу учасники Школи зможуть перейти до другого етапу відбору та подати заявки на створення матеріалів на екологічну тематику в жанрі журналістики рішень. П'ять найкращих студентів отримають стипендію 8000 гривень та менторську підтримку.
Подати заявку можна до 29 грудня включно, заповнивши онлайн-форму.
Нагадаємо, у жовтні ми повідомляли про те, що, згідно з дослідженням ІМІ, частка матеріалів, присвячених екологічним питанням, в українських онлайн-медіа у 2024 році становить лише 1,4% від загальної кількості публікацій.
Експерти ІМІ вважають, що таке зменшення пов'язане з переорієнтацією журналістів на висвітлення війни та її наслідків. Проте таке зміщення уваги від екологічних проблем є небезпечним, оскільки екологічні питання, зокрема наслідки воєнних дій, мають критичне значення для довгострокового розвитку України.
Колаж: «Рубрика»