У Грузії невідомі напали на знімальну групу під час прямої трансляції

У Грузії невідомі напали на знімальну групу під час прямої трансляції

8 Грудня 2024
1074
8 Грудня 2024
12:40

У Грузії невідомі напали на знімальну групу під час прямої трансляції

1074
Під час прямого ефіру невідомі напали на знімальну групу телеканалу «TV Pirveli», побивши журналістку Мака Чіхладзе та оператора Георгія Шетірулі. Постраждалих госпіталізували з травмами голови та діагностували струс мозку.
У Грузії невідомі напали на знімальну групу під час прямої трансляції
У Грузії невідомі напали на знімальну групу під час прямої трансляції

У Тбілісі напередодні ввечері, 7 грудня, невідомі напали на знімальну групу грузинського телеканалу «TV Pirveli». Інцидент стався під час прямого ефіру.

Про це повідомляє грузинська служба «Радіо Свобода».  

Оператор телеканалу Георгій Шетірулі зазнав серйозних травм — у нього розбита голова. Журналістка Мака Чіхладзе отримала пошкодження обличчя та травми інших частин тіла.

За словами журналістки Маки Чіхладзе, знімальна група вирушила на вулицю Бесікі після того, як дізналася, що невідомі перешкоджають людям добиратися на акцію протесту.

«На вулиці Бесікі так звані "тітушки" нападали на людей і не дозволяли їм дістатися до акції. Коли ми приїхали, там була бійка. Ми одразу почали зйомку. Несподівано з’явилися близько 30 осіб, усі були в однакових масках, через що їх неможливо ідентифікувати. Мене штовхнули, повалили на землю та били. У Георгія Шетірулі забрали все обладнання. Я бачила, як дівчатам теж зривали сумки, їх били ногами, забирали речі. Тут стояла патрульна поліція, але зараз її вже немає. У мене забрали мікрофон, камеру, і ображали нецензурною лексикою», — розповіла Мака Чіхладзе.

Лікарі діагностували у журналістки та оператора струс мозку. Їх госпіталізували. За словами лікаря клініки, пацієнтам уже провели частину необхідних обстежень, і вони продовжать лікування у неврологічному відділенні:

«Проведено високотехнологічні обстеження. Загрози життю немає. Пацієнтів оглянули всі необхідні спеціалісти. Діагностовано легкий струс мозку. Обстеження тривають. Травми здебільшого локалізовані в області голови та обличчя», — зазначив лікар.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка перебуває з офіційним візитом у Франції, прокоментувала напад на журналістів. На платформі X вона опублікувала пост і звернула увагу на насильство проти журналістів телеканалу «TV Pirveli».

«Жорстокий режим "Грузинської мрії" більше не приховує свого справжнього обличчя, навіть у прямому ефірі. Неприпустимий і зростаючий терор проти медіа — насильство і жорстокі побиття журналістів, які просто виконують свою роботу», — написала Зурабішвілі.

У другому пості на платформі Х президентка Грузії згадала про напад на офіс опозиційної партії «Коаліція за зміни», побиття політиків і актора Георгія Махарадзе.

«Російський режим повертається до Тбілісі, щоб діяти ночами. Переслідування мирних громадян на вулицях, коли вони намагаються уникнути терору, напади на політиків, медіа і митців, а також пошкодження офісів опозиційних партій, насильство та жорстоке поводження з політиками», — написала Зурабішвілі.

Спеціальна слідча служба Грузії розпочала розслідування нападу на співробітників телеканалу «TV Pirveli» за частиною другою статті 154 Кримінального кодексу Грузії. Ця стаття передбачає покарання за перешкоджання професійній діяльності журналіста у вигляді штрафу або позбавлення волі строком до двох років.

Як зазначено в оприлюдненій заяві служби, проводяться всі необхідні слідчі та процесуальні дії для встановлення та затримання осіб, причетних до цього злочину.

У Спеціальній слідчій службі повідомляють, що протягом листопада-грудня розпочато кілька розслідувань щодо нападів на журналістів та перешкоджання їхній професійній діяльності. Однак досі невідомо, чи вдалося слідству ідентифікувати підозрюваних у цих злочинах.

За даними Хартії журналістської етики Грузії станом на 5 грудня, кількість випадків перешкоджання професійній діяльності журналістів або нападів на них під час проєвропейських акцій перевищила 70.

Нагадаємо, Європейська мовна спілка засудила напади на журналістів у Грузії.

Протести в Грузії

28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. Після цієї заяви у Тбілісі біля центрального офісу керівної партії «Грузинська мрія» ввечері зібрався стихійний мітинг. Частина протестувальників також зібралася біля будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі.

Учасники акції заявили, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС. Подібні дії ставлять під загрозу майбутнє Грузії та руйнують багаторічні зусилля зі зближення з Європою.

Під час розгону акції протесту в Тбілісі у ніч на п’ятницю, 29 листопада, правоохоронці застосовували силу до журналістів та учасників протесту. Спецзагони поліції розганяли учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей були затримані та побиті. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали щонайменше 15 медійників.

У ніч проти понеділка, 2 грудня, спецпризначенці МВС Грузії відтіснили протестувальників з центру Тбілісі. Повідомлялося про затримання одного з лідерів опозиційної «Коаліції змін» Зураба Джапарідзе і кількох журналістів.

Фото: скриншот з відео. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1074
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду