Розслідування «Схем»: земляки Татарова обіймають впливові посади у правоохоронних органах

Розслідування «Схем»: земляки Татарова обіймають впливові посади у правоохоронних органах

7 Грудня 2024
2691
7 Грудня 2024
10:57

Розслідування «Схем»: земляки Татарова обіймають впливові посади у правоохоронних органах

2691
Новоукраїнка, рідне містечко заступника голови Офісу президента Олега Татарова, виявилася місцем, звідки походить близько півтора десятка впливових правоохоронців, які мають спільні з ним родинні, кар’єрні або наукові зв’язки.
Розслідування «Схем»: земляки Татарова обіймають впливові посади у правоохоронних органах
Розслідування «Схем»: земляки Татарова обіймають впливові посади у правоохоронних органах

Журналісти програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода) з’ясували, що понад десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. Усі вони походять із містечка Новоукраїнка на Кіровоградщині, де виріс Татаров, і мають спільний із ним кар’єрний, науковий чи особистий шлях. Деякі з них є його давніми знайомими, науковими колегами або родичами.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні.

Журналісти зʼясували, що на впливовій посаді в головному слідчому управлінні Нацполу працює брат Олега Татарова – Андрій Мельниченко. Він – начальник управління розслідування злочинів, виявлених департаментом стратегічних розслідувань і департаментом кіберполіції.

Дисертацію кандидата наук Мельниченко писав у Нацакадемії внутрішніх справ під науковим керівництвом свого брата – Олега Татарова, а його опонентом був ще один їхній земляк із Новоукраїнського району – Артем Шевчишен.

Артем Шевчишен теж працює в ГСУ Нацполу на керівній посаді – заступником керівника Головного слідчого управління, тобто заступником Максима Цуцкірідзе. Шевчишен і Мельниченко (молодший брат Татарова) товаришують із часів навчання в академії внутрішніх справ, про що свідчать їхні спільні фото того періоду, опубліковані в соцмережах.

У телефонному застосунку Getcontact номер Шевчишена має такі теги: «задача Цуцкірідзе» і «від Татарова».

Із Новоукраїнки також брати Ігор і Віктор Лугові. Віктор Луговий нині очолює слідство Нацполіції всієї Київської області. Ігор Луговий – радник очільника департаменту забезпечення роботи голови Нацполіції України.

Серед інших встановлених фігур – представники Державного бюро розслідувань, Міністерства внутрішніх справ та інших правоохоронних органів. Наприклад, Артем Спусканюк та Вадим Загамула, які працюють у ДБР, також мають зв’язки з Татаровим.

Журналісти звернулися до згаданих посадовців із запитаннями щодо їхніх стосунків із Татаровим та впливу на їхню кар’єру. Усі відповіли, що не підтримують зв’язків із заступником голови ОП і обійняли свої посади через конкурси. Сам Татаров коментарів не надав.

Виконавчий директор Transparency International Україна Андрій Боровик наголосив, що наявність зв’язків між політичними діячами і правоохоронними структурами може створювати ризик конфлікту інтересів.

«У нас так склалося, що більшість рішень все одно приймається в Офісі президента. Пан Татаров у минулому теж працював в правоохоронних органах, тому зрозуміло, що знайомих у нього там багато. На мою думку, ці правоохоронні органи самі мали б бути зацікавлені в тому, щоб було мінімум впливу не тільки від пана Татарова, а й від будь-якого іншого чиновника, якщо вони хочуть довіри від людей і кажуть: «Ми незалежні», – сказав Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Україна.

«Суспільний інтерес до Олега Татарова та його оточення спричинений не лише нинішнім непересічно впливовим статусом у системі управління державою, але і його біографією. Татаров працював у владі президента Віктора Януковича. Саме він під час Революції Гідності від імені МВС публічно виправдовував силові дії «беркутівців» і заявляв, що загиблі мітингарі могли бути вбиті самими протестувальниками. Після революції він продовжив співпрацю з проросійськими діячами. Вже як адвокат приватної практики, захищав Андрія Портнова і Вадима Новинського», – йдеться в матеріалі журналістів.

Нагадаємо, заступник керівника ОП Татаров назвав інформацію «Схем» про його поїздки до Росії «фейком». 

Фото: «Схеми» (проєкт Радіо Свобода).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2691
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду