ПАРЄ представить доповідь щодо ув'язнених Росією журналістів до кінця 2025 року
ПАРЄ представить доповідь щодо ув'язнених Росією журналістів до кінця 2025 року
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) до кінця 2025 року планує представити доповідь щодо ситуації з журналістами, які утримуються в російських в'язницях.
Про це розповів секретар Комітету ПАРЄ Роберто Фасіно під час 26-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) у Страсбурзі, повідомили на сайті Нацради з питань телебачення і радіомовлення.
За його словами, доповідь готуватиметься за пришвидшеною процедурою.
«Зареєстровано доповідь щодо ситуації з ув’язненими в російських тюрмах журналістами. Вона буде готуватися за пришвидшеною процедурою та представлена до кінця наступного року», — наголосив Фасіно.
Таку доповідь раніше ініціювала депутатка, заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики та голова Комітету ПАРЄ з культури, науки, освіти та медіа Євгенія Кравчук.
У жовтні ПАРЄ ухвалила резолюцію «Зниклі безвісти, військовополонені та цивільні в ув’язненні внаслідок агресії Російської Федерації проти України». За словами Євгенії Кравчук, у своєму виступі в ПАРЄ згадала, що журналісти Дмитро Хилюк, Ірина Данилович, Вікторія Рощина та багато інших медійників залишаються в ув'язненні.
Крім того, в ПАРЄ виступив звільнений з російського полону журналіст і перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял. Він свідчив на сайд-івенті Асамблеї про військовополонених та цивільних заручників, адвокатуючи тиск на РФ з метою їх звільнення.
Нагадаємо, за даними ІМІ, нині в російському ув’язненні перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників та два журналісти-комбатанти. Загалом з початку російської агресії проти України, тобто з 2014 року, в російському полоні побували 112 журналістів.
У листопаді, після загибелі журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що Україна втратила сподівання на ефективну кулуарну адвокацію звільнення українських цивільних полонених і переводить цей процес у більш публічну форму.
Напередодні з'їзду Ради ОБСЄ 5 грудня «Репортери без кордонів» закликали країни-члени ОБСЄ вимагати безумовного звільнення щонайменше 38 журналістів, зокрема 19 українців, незаконно затриманих Росією. Організація також вважає, що учасники ОБСЄ повинні вимагати від очільника МЗС Росії Сергія Лаврова надати точну та оновлену інформацію міжнародним органам і сім’ям про місцезнаходження та стан здоров’я ув’язнених медійників.
- Читайте також: Залякування, викрадення родичів, тортури. Як росіяни переслідують і тримають у полоні українських журналістів
Фото: ПАРЄ / «Слово і Діло»