ЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію культурною спадщиною людства

ЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію культурною спадщиною людства

5 Грудня 2024
579
5 Грудня 2024
22:50

ЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію культурною спадщиною людства

579
На внесення до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКОУ «Кобзарсько-лірницьку традицію» та програму з її охорони Україна подала у 2023 році за ініціативи низки громадських організацій.
ЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію культурною спадщиною людства
ЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію культурною спадщиною людства

На 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини, що наразі проходить в столиці Парагваю місті Асунсьйон, номінацію від України «Програма з охорони кобзарсько-лірницької традиції» включили до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій. 

«Для нас з вами це — визнання наших цінностей, культури, самобутності та ідентичності. Цей здобуток стане частиною нашої великої Перемоги. Неспровокована Україною війна забирає життя українських митців: 133 загинуло, серед них і шестеро братчиків кобзарських цехів, які стали на захист України. Нині росія, як колись імперський та сталінський режими, нищить усе, що пов’язано з українською культурою, зокрема кобзарство та носіїв живої спадщини. Та попри усі спроби позбавити українців свого коріння, наша культура засвідчує незламність», — зазначив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

Всесвітньому успіху передувала кропітка й щоденна робота української ініціативної групи, яка розпочалася в серпні 2022 року, йдеться у повідомленні МКСК. У другій половині 2022 року «Кобзарство»/«Кобзарсько-лірницьку традицію» було внесено  до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

У 2023 році за ініціативи Кобзарських цехів Києва, Львова та Харкова, Асоціації «Дивись українське!», ГО «Центр розвитку «Демократія через культуру», за підтримки Благодійного фонду «МХП – Громаді» та Національної академії мистецтв України, Україна подала на внесення до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО «Кобзарсько-лірницьку традицію» та програму з її охорони.

«Визнання практики охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні як невід’ємної частини культурної спадщини людства — перемога, що особливо важлива сьогодні, коли, як і за часів козацтва, носії кобзарсько-лірницької традиції, братчики кобзарських цехів, борються пліч-о-пліч з українськими воїнами та надихають на боротьбу та незламність всіх українців», - наголошують у відомстві. 

Повідомляється, що це досягнення стало можливим завдяки тісній співпраці Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, Міністерства закордонних справ України, Постійного представництва України при UNESCO, Національної комісії України у справах UNESCO, Кобзарських цехів Києва, Львова та Харкова, а також усіх заінтересованих організацій у розвитку цієї програми.

Нагадаємо, 3 грудня на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини засіданні культурним надбанням людства визнали українську писанку.

Фото: МКСК

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
579
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду