Україна — це наша можливість і від нас залежить, реалізуємо ми її чи ні, — Максим Буткевич

Україна — це наша можливість і від нас залежить, реалізуємо ми її чи ні, — Максим Буткевич

5 Грудня 2024
735
5 Грудня 2024
15:15

Україна — це наша можливість і від нас залежить, реалізуємо ми її чи ні, — Максим Буткевич

735
Правозахисник виступив з вітальним словом на відкритті XIII Форуму розвитку громадянського суспільства «(ви)Стоїмо».
Україна — це наша можливість і від нас залежить, реалізуємо ми її чи ні, — Максим Буткевич
Україна — це наша можливість і від нас залежить, реалізуємо ми її чи ні, — Максим Буткевич

Україна  це те, що в наших руках, і її майбутнє залежить від нас самих, українців, і того, наскільки ми будемо самоорганізованими, стійкими та сильними. Про це у своєму вітальному слові під час відкриття XIII Форуму розвитку громадянського суспільства «(ви)Стоїмо», який відбувається сьогодні в Києві, сказав правозахисник, громадський діяч, журналіст і військовий Максим Буткевич, який нещодавно був звільнений з російського полону.

«Україна — це можливість, це те, що ми хочемо створити. Ми хочемо спільноту вільних солідарних людей, які можуть жити в гідності і без страху. І таку спільноту можна створити лише разом, саме так реалізувавши свою свободу, поважаючи одне одного, не погоджуючись одне з одним і цим розкриваючи наш спільний потенціал, який є безмежним. Україна — це наша можливість і від нас залежить, реалізуємо ми її чи нії» сказав Максим Буткевич. 

Він сказав також, що ключове  це наша свобода, яку нам попри все треба зберегти, не втративши при цьому взаємоповагу та взаєморозуміння. І саме за це бореться Україна. 

«Щоби протистояти смерті, не можна відмовитися від власної свободи і неможливо сліпо за кимось іти, обмінявши свою свободу на позбавлення відповідальності. Коли ми намагаємося думати про те, що значить бути вільними, — що я зараз бачу: я тут і почуваюся вільною людиною, і це стало можливими лише завдяки солідарним діям сотень і тисяч людей, які відрізняються одне від одного у переконаннях, походженні, мові, але об’єднані спільною метою звільняти людей, обстоювати їхні права і поширювати життя. Моя свобода стала можливою завдяки іншим, і я сподіваюся, що в тому числі завдяки моїм діям, як і діям багатьох моїх колег, товаришів та товаришок свобода стане реальнішою для багатьох інших людей», — сказав правозахисник.

Також на відкритті форуму виступили посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова, народний депутат України, перший заступник голови Верховної Ради  Олександр Корнієнко,  директорка Місії USAID в Україні Джулі Конен та голова напряму з розробки політик Програм розвитку ООН Рана Ель-Худжейрі.

Під час виступу Олександр Корнієнко заявив, що громадянське суспільство для України — реальна інституція, яка є рушієм змін. 

«Інституція, яка пройшла три Майдани, й з кожного з них Україна виходила сильнішою. З кожного з них громадянське суспільство України виходило сильнішим. У громадянському суспільстві України є підтримання традицій, а також певна тяглість, і дуже важливо, щоб це передавалося з покоління в покоління, але є і дуже серйозна адаптація до тих проблем, до тих умов, які є тут і зараз в Україні. 

10 років тому на такому форумі ми б не бачили куточка ментального здоров'я, але зараз він є — і це важливо. Ми б не бачили алеї ветеранських бізнесів, але зараз вони є — і це теж дуже важливо», — сказав народний депутат.

 

Корнієнко також додав, що запит в українському суспільстві дуже простий:  стояти й вистояти, а для цього потрібно шукати більше спільного, ніж відмінного. 

«Перемога  та вступ до ЄС — це ті дві складові, які будуть рухати нас. Ми розуміємо, що перемога, далі відбудова і зовсім інший рівень економіки  та демократії у країні. Без участі громадянського суспільства ми не зможемо ніяк вибудувати той демократичний простір, над яким ми працюємо. Одним із критеріїв вступу до ЄС є працююча демократія, а вона неможлива без працюючого громадянського суспільства, а воно неможливе без кожного з вас», — підсумував Корнієнко. 

Своєю чергою Джулі Конен заявила, що громадянське суспільство в Україні та волонтери роблять історичні зміни в країні.

«Сьогодні ми вітаємо вас і вдячні за внесок громадянського суспільства і волонтерів, які роблять історичні зміни. В останні роки громадянське суспільство стикається із надзвичайним тиском, фінансовою нестабільністю, браком кадрів. Втім, попри всі складнощі ви на передовій успіху України. Ви забезпечуєте прозорість, підзвітність і правовладдя. Реформи наближують Україну до НАТО, і через забезпечення економічних реформ громадянське суспільство також забезпечує стійкість української економіки та забезпечує можливість процвітання економіки навіть в умовах війни, ви також просуваєте реформи, й ці зусилля забезпечують прозорість та інклюзивність України. Ваша робота важлива не тільки для невідкладного реагування на виклики, які виникають, а й для забезпечення  тривалого успіху. Ваше прагнення до підзвітності, до демократичних цінностей забезпечує те, що Україна залишається на шляху відновлення до процвітання і до повноцінного вступу в НАТО, і це демонструє світові силу єдиного народу», — сказала директорка Місії USAID в Україні.

Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова привітала та подякувала всім волонтерам країни.

 

«Україну відрізняє сила громадянського суспільства — це хребет не тільки демократії, а це хребет стійкості. Коли я працювала у Єврокомісії в питаннях, пов’язаних з Україною, на початку повномасштабного вторгнення, то пам’ятаю, що 25 лютого ми звертались до громадянського суспільства, отримувачів грантів і змінювали програми й казали, що все, що потрібно робити у громадах,  організаціях, щоб ви  могли боротись за свободу, —  робіть це. Ви пам'ятаєте, настільки складно було в перші дні, та громадське суспільство зробило свій крок. Для нас громадянське суспільство — це ключовий партнер», — сказала Катаріна Матернова. 

Рана Ель-Худжейрі, голова напряму з розробки політик Програм розвитку ООН, зазначила, що громадянське суспільство в Україні відіграє роль каталізатора. 

«Ми вкладаємо гроші і докладаємо зусиль, щоб уряд працював  з громадянським суспільством ширше і глибше. Якщо говорити про програму нашого форуму, то стає ясно,  яка тут різноманітність, яку роль відіграє громадянське суспільство — роль каталізатора.

 

Ми  бачимо і спеціальні куточки ментального здоров'я, ятки соціального підприємництва. Ми бачимо ветеранські куточки вже у Мистецькому арсеналі. Незважаючи на всі злигодні, громадянське суспільство відіграє свою роль. ПРО ООН  знову і знову підкреслює відданість і підтримку громадянському суспільству. Ми віддані тому,  про що заявили: непорушній дружбі, єдності з українським народом,  нашій підтримці. І ця підтримка і далі виявляє себе найяскравішим чином»,— сказала Рана Ель-Худжейрі. 

За її словами, Україна об'єднана. Сьогодні день  волонтера, це дуже важливий день, важливий також дух волонтерства. І незважаючи на війну, цей дух єдності показує, як згуртувалось українське суспільство у різнобарвності. 

«Добігає кінця третій рік повномірної навали. Треба сказати, що настає момент виснаження. Помітніші стають шрами від цієї боротьби, що закарбувалась на тілі суспільства. ПРО ООН всіляко підтримує громадянське суспільство України, і  це не просто частина нашої програми — це глибоке наше переконання. 

Разом з громадянським суспільством ми й далі працюємо для того, щоб не було жодної жінки, жодного чоловіка, жодного ветерана, жодної внутрішньо переміщеної людини, щоб ніхто з українців не залишився поза межами цих зусиль.

Ми вивчаємо громадянське суспільство, стежимо за його розвитком. Цим форумом ми наближаємося до омріяної країни. України майбутнього, України громадянської», — наголосила  голова напряму з розробки політик Програм розвитку ООН.

Нагадаємо, 5 грудня, у Міжнародний день волонтера, в Києві відкрився ХІІІ Форум розвитку громадянського суспільства «(ви)Стоїмо». Захід присвячений темі єдності та стійкості українців в умовах великої війни. У ньому візьмуть участь представники громадських організацій, благодійних фондів та місцевого самоврядування, а також громадські активісти, волонтери, дослідники активізму, провайдери послуг з організаційного розвитку, міжнародні партнери, донори та державні діячі.


Фото: Максим Поліщук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
735
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду