У Південній Кореї опозиція та мітингувальники вимагають відставки президента, який запровадив воєнний стан

У Південній Кореї опозиція та мітингувальники вимагають відставки президента, який запровадив воєнний стан

4 Грудня 2024
580
4 Грудня 2024
18:35

У Південній Кореї опозиція та мітингувальники вимагають відставки президента, який запровадив воєнний стан

580
Юн Сук Йоль скасував воєнний стан вже через шість годин після того, як його запровадив. Відповідальність за все бере на себе міністр оборони.
У Південній Кореї опозиція та мітингувальники вимагають відставки президента, який запровадив воєнний стан
У Південній Кореї опозиція та мітингувальники вимагають відставки президента, який запровадив воєнний стан

У Південній Кореї опозиційні партії та мітингувальники вимагають імпічменту президента Юн Сок Йоля, який напередодні запровадив у країні воєнний стан, а вже через шість годин його скасував. Про це повідомляє місцева інформаційна агенція Yonhap.

Ще ввечері 3 грудня стало відомо, що президент Юн Сок Йоль після відповідного звернення парламенту вирішив скасувати воєнний стан, який запровадив приблизно за шість годин до того. Це рішення вже схвалив Кабінет міністрів країни.

Президент пояснив, що оголосив воєнний стан «із твердим бажанням врятувати країну від антидержавних сил», які, за його словами, намагалися «паралізувати основні державні функції та зруйнувати конституційний порядок ліберальної демократії».

Водночас він закликав парламент «негайно припинити обурливі дії, які паралізують функціонування держави» через спробу оголосити йому імпічмент та «маніпуляції» з бюджетом.

Після скасування воєнного стану шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сок Йоля. Це прохання підписали вже 190 депутатів від опозиції та один незалежний депутат.

При цьому лідер опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мен заявив, що планує звинуватити Юн Сок Йоля в державній зраді.

Процедуру імпічменту президента має схвалити більшість у дві третини голосів у Національній асамблеї, що складається з 300 депутатів.

Наразі опозиційна Демократична партія має 192 місця в парламенті, тож для ухвалення імпічменту буде достатньо ще 8 голосів від керівної партії. Після цього імпічмент має затвердити Конституційний суд.

Вже 4 грудня у столиці країни Сеулі сотні людей вийшли на вулиці і зі свічками в руках вирушили до офісу президента, вимагаючи відставки й арешту Юн Сок Йоля.

Марш організувала найбільша профспілкова група Південної Кореї, яка заявила, що її члени страйкуватимуть, доки президент не піде у відставку.

Тим часом відповідальність за запровадження воєнного стану взяв на себе міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон. Він заявив, що це він запропонував оголосити воєнний стан президенту Юн Сок Йолю і що всі військові виконували саме його вказівки. Кім перепросив у громадян і подав у відставку.

Нагадаємо, вчора, 3 грудня, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у країні надзвичайний воєнний стан.

Місцеве агентство Yonhap з посиланням на військових повідомило, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонена, а медіа перебуватимуть під контролем військового командування.

У прямому телезверненні до нації Юн заявив, що воєнний стан необхідний, «щоб захистити ліберальну Південну Корею від загроз, що виходять від комуністичних сил Північної Кореї», і «викорінити огидні пропівнічнокорейські антидержавні сили».

Юн не назвав конкретної загрози з боку КНДР, а зосередився на своїх внутрішніх політичних опонентах і згадав про пропозицію опозиційної Демократичної партії, оголосити імпічмент вищим прокурорам країни та її відмову підтримувати урядовий проєкт бюджету.

Після цього депутати парламенту Південної Кореї на екстреному пленарному засіданні ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан. Підтримали документ усі 190 присутніх із 300 депутатів. 

Фото: Yonhap

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
580
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду