Про експертів, журналістів та інститут репутації

Про експертів, журналістів та інститут репутації

4 Грудня 2024
876
4 Грудня 2024
11:51

Про експертів, журналістів та інститут репутації

876
Якщо експерт вмикається — не для того, аби пропіарити себе і свою позицію перш за все, то він таки повинен мати повагу до ведучих, які ті чи інші питання йому адресують.
Про експертів, журналістів та інститут репутації
Про експертів, журналістів та інститут репутації

В Україні — в силу відомих причин — величезний запит на інформацію. Люди шукають відповідей у анонімних телеграм-каналах, передбаченнях Ванги та інших тарологів, хто адекватніший все ж намагається донести свою позицію  — через більш-менш адекватні ЗМІ.

Це дорога з двостороннім рухом, якщо ми разом працюємо на «інформаційному», не проти ночі буде сказано, «фронті».

Завдання журналістів-інформаційників — доносити ту інформацію, яку вони бачать важливою (хто на що вчився, даруйте) до людей  — посередництвом і роз'ясненнями експертів (знову ж таки — хто на що вчився).

І якщо експерт вмикається — не для того, аби пропіарити себе і свою позицію перш за все, то він таки повинен мати повагу до ведучих, які ті чи інші питання йому адресують.

Тож прикро чути таку риторику саме з уст вельмишановного пана експерта, бо особисто я  завжди радий, коли гостьові редактори сповіщають, що домовились про розмову з ним у моєму ефірі. Бо якщо «ботать по феньці», то логічною «отвєткою» на «ша!» мало би бути як мінімум: «Ти мєня на горло нє бєрі, дядя!». У мене так із деякими депутатами буває.

Але з ними-то зрозуміло, а от втрачати хороших експертів — завжди прикро. Однак інститут репутації, про який ми всі так наполегливо мріємо, має працювати в усі боки.

Тому я не знаю, яке рішення має прийняти пан експерт та/або організація, яку він представляє в якості експерта, але особисто я дякую колегам із медіаспільноти, які звернули увагу на цю ситуацію. Так само як і за критику, коли в ефірі каналу, на якому я працюю, трапляються якісь факапи — на кшталт «хіміка з ядерною бомбою». Бо це для мене особисто — про помилки, які треба виправляти, навіть якщо це не мій особисто ефір. І колеги-фахівці точно мають право чи навіть обов'язок звертати на це увагу.

Але це навряд чи може бути «пред'явою» з уст запрошеного експерта, якщо він уже погоджується на ефір, бо це наче як самознецінення, ні?

Тож, не маючи права говорити від імені телеканалу «Київ», я не знаю, як мала б виглядати «сатисфакція». Можу сказати лише що я за свої слова — як в ефірі, так і в соцмережах — відповідаю. Дозволю собі нагадати, що саме я першим офіційно заявив в ефірі вищезгаданого каналу, що в моїх ефірах не буде ніяких «хороших русских». І мені дуже прикро, що вони досі з'являються в ефірі деяких моїх колег. Хочеться вірити, що це вже останні недобитки.

Бо особисто для мене це теж про «інститут експертності» зокрема. Як і поточна ситуація.

Так, журналістам звідкись треба брати інформацію — аби задовольнити інформаційний голод аудиторії. І треба, щоб якось хтось розжовував. Але мова ж і про власну гігієну.

Тож нічого ні до кого особистого, просто про роботу: є що сказати — пишіть у коментах, там же — детальніший опис «інфоприводу» — колегами з «Детектора медіа».

Сергій Смальчук, ведучий телеканалу «Київ» 

Текст публікується з дозволу автора, оригінал за посиланням  

Фото: скриншот з ефіру телеканалу «Київ» / ютуб

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
876
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду