Ярослав Юрчишин закликав депутатів зняти законопроєкт №10242 з порядку денного і провести додаткові консультації

Ярослав Юрчишин закликав депутатів зняти законопроєкт №10242 з порядку денного і провести додаткові консультації

4 Грудня 2024
387
4 Грудня 2024
11:46

Ярослав Юрчишин закликав депутатів зняти законопроєкт №10242 з порядку денного і провести додаткові консультації

387
Голова Комітету з питань свободи слова також запропонував розробити новий проєкт закону з відсилкою до захисту прав викривачів корупції.
Ярослав Юрчишин закликав депутатів зняти законопроєкт №10242 з порядку денного і провести додаткові консультації
Ярослав Юрчишин закликав депутатів зняти законопроєкт №10242 з порядку денного і провести додаткові консультації

Народний депутат, голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин закликав колег у Верховній Раді зняти з порядку денного законопроєкт №10242 про посилення відповідальності за публікацію інформації з публічних реєстрів та розробити новий з урахуванням прав викривачів корупції.  Про це він написав у фейсбуці.

«Як голова Комітету з питань свободи слова маю до колег у Верховній Раді конструктивну пропозицію: зняти законопроєкт з порядку денного; провести додаткові консультації з міжнародними партнерами та медійниками, як ми можемо захистити персональні дані без наступу на права журналістів (якщо саме це справді було метою законопроєкту); розробити адекватний проєкт закону з відсилкою до захисту прав викривачів. Тут дуже важлива позиція Національного агентства з питань запобігання корупції», — запропонував нардеп і додав, що Комітет з питань свободи слова готовий повністю сприяти в організації діалогу.

Юрчишин також зазначив, що нардепка Анастасія Радіна запропонувала окремий законопроєкт №12269, який повністю вирішує питання щодо норм з конфіскації активів, які «хотіли рятувати у №10242».

«Якщо ж і цих аргументів замало, маю для вас ще один. 30 листопада Путін підписав закон про покарання у вигляді 10 років увʼязнення за передання даних з реєстрів. Законопроєкт №10242 практично копіює мету та покарання путінського закону. Ми впевнені, що хочемо йти шляхом ворога, а не шляхом демократії, на який нам відкрито натякають міжнародні партнери? Щиро вірю, що у цій ситуації зможемо спільно віднайти мудре рішення», — резюмував Юрчишин.

Нагадаємо, Верховна Рада готується розглянути в другому повторному читанні законопроєкт №10242  «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах, та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем».

Медіарух, медійні та правозахисні організації закликали Верховну Раду не підтримувати законопроєкт №10242 в його нинішній редакції, оскільки він несе суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні.

Законопроєкт посилює та впроваджує кримінальну відповідальність за розміщення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів або інших дій, що створюють можливість вільного доступу до такої інформації невизначеного кола осіб.

«Під прикриттям боротьби із "зловживанням даними" створюється інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів, що висвітлюють корупційні схеми або зловживання владою», — йдеться в заяві Медіаруху.

«Детектор медіа» поговорив із журналістами-розслідувачами, а також зібрав їхні реакції в соцмережах про те, яку небезпеку вони бачать у законопроєкті №10242 та як його прийняття може вплинути на роботу журналістів і викривачів корупції.

Фото: Ярослав Юрчишин / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
387
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду