У ГУР назвали заяви Росії про «затягування» обміну полоненими маніпуляцією
У ГУР назвали заяви Росії про «затягування» обміну полоненими маніпуляцією
Секретар Координаційного штабу з питань військовополонених і заступник начальника Головного управління розвідки Дмитро Усов назвав заяви Росії сторони про начебто готовність до обмінів полоненими та опублікований нею список полонених, яких нібито не хоче повертати Україна, маніпуляцією. Про це повідомляє пресслужба Коордштабу.
Напередодні російська омбудсманка Тетяна Москалькова звинуватила Україну у «затягуванні» процесу обміну полонених і опублікувала список українських військовополонених, яких Україна нібито «не хоче» забирати.
Дмитро Усов повідомив, що офіційними каналами Україна не отримувала жодних реальних пропозицій. «Ця гра росіян — лише на публіку, і вона особливо цинічна. Вони маніпулюють долями людей і вразливим становищем родичів. … Ці списки та гучні заяви призначені лише для розхитування ситуації. Це намагання дискредитувати українські державні органи», — сказав Усов.
Він розповів, що Координаційний штаб проаналізував оприлюднені списки й виявив численні помилки та маніпуляції. Так, сімох людей із переліку вже обміняли й вони повернулися до України; у списку є чимало помилок у прізвищах та датах народження людей; серед прізвищ є чотирнадцятеро цивільних людей. «Тобто російські пропагандисти пропонують міняти на своїх військових наших звичайних громадян, що є порушенням міжнародного гуманітарного права», — пише Усов.
Крім того, в оприлюднених списках немає українських важкопоранених та жінок. А саме ці категорії, за міжнародним гуманітарним правом, слід повертати в першу чергу, підкреслив Усов.
Він додав, що реальні пропозиції з боку Росії Україна отримує лише щодо обміну російських полонених, захоплених на Курському напрямку. За його словами, що сотні російських полонених, зокрема і важкопоранені, перебувають в українських таборах уже понад рік чи два. Серед них є такі, чиєю долею Росія не цікавиться від самого початку вторгнення, сказав Усов.
Нагадаємо, наприкінці жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що на сьогодні Україна змогла повернути з російського полону загалом 3767 людей.
Фото: Дмитро Усов / Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими