«Грузинський легіон» спростував російський фейк про повернення до Грузії для участі у протестах
«Грузинський легіон» спростував російський фейк про повернення до Грузії для участі у протестах
«Грузинський легіон» спростував заяви російської пропаганди про те, що його бійці, які воюють за Україну, нібито планують повернутися на батьківщину для участі в протестах. Відповідну заяву опублікували в соцмережі Х.
«Нещодавно російська пропаганда почала поширювати неправдиві заяви про те, що "Грузинський легіон" планує повернутися до Грузії і взяти участь в акціях протесту. Ми категорично заперечуємо ці безпідставні звинувачення», — йдеться в дописі.
Військові зауважили, що хоча «Грузинський легіон» підтримує справедливе обурення грузинського народу щодо рішення уряду призупинити прогрес на шляху до вступу в ЄС, їхня боротьба «залишається тут, в Україні, де знаходиться спільний ворог».
«"Грузинський легіон" був непохитним у своїй відданості Україні з 2014 року і продовжуватиме протистояти російській агресії. Наша відданість перемозі України є непохитною, і ми будемо залишатися на фронті доти, доки ця мета не буде досягнута», — резюмував «Грузинський легіон».
28 листопада Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликав провести повторні вибори впродовж року. Цього ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.
Після цієї заяви у Тбілісі ввечері зібрався стихійний мітинг. Учасники акції заявили, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС.
У ніч на п’ятницю, 29 листопада, грузинські силовики спробували розігнати акції протесту в Тбілісі, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали близько 15 медійників.
У ніч проти понеділка, 2 грудня, спецпризначенці МВС Грузії відтіснили протестувальників з центру Тбілісі. Силовики застосували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою. Відомо про затримання одного з лідерів опозиційної «Коаліції змін» Зураба Джапарідзе і кількох журналістів.
Міністерство закордонних справ України засудило надмірне застосування сили до проєвропейських протестувальників у Грузії та дорікнуло грузинській владі за спроби залякати громадян «українським сценарієм». Міністерство висловило солідарність із грузинським народом і заявило, що грузинська влада має поважати основоположне право громадян на мирний протест.
Нагадаємо, протести в Грузії почалися після парламентських виборів 26 жовтня. За даними ЦВК, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,93% голосів, тоді як чотири опозиційні партії сумарно отримали майже 38% голосів. Водночас за результатами двох екзитполів на замовлення опозиційних телеканалів об’єднана опозиція набирала понад 50% або 48% голосів.
Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії заявила, що вибори пройшли з серйозними порушеннями.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала їхніх результатів і закликала людей вийти на масові протести. 5 листопада три грузинські опозиційні партії заявили, що переходять до щоденних акцій протесту та вимагають скасувати результати парламентських виборів і призначити нові.
19 листопада поліція розігнала наметове містечко протестувальників біля Тбіліського університету. Кількох людей затримали, серед них оператора телекомпанії Mtavari.
Фото: «Радіо Свобода»