МЗС засудило грузинську владу за спроби залякати громадян «українським сценарієм»

МЗС засудило грузинську владу за спроби залякати громадян «українським сценарієм»

2 Грудня 2024
324
2 Грудня 2024
19:41

МЗС засудило грузинську владу за спроби залякати громадян «українським сценарієм»

324
Українське міністерство засудило порушення прав людини у Грузії та висловило солідарність із грузинським народом.
МЗС засудило грузинську владу за спроби залякати громадян «українським сценарієм»
МЗС засудило грузинську владу за спроби залякати громадян «українським сценарієм»

Міністерство закордонних справ України засудило надмірне застосування сили до проєвропейських протестувальників у Грузії та дорікнуло грузинській владі за спроби залякати громадян «українським сценарієм». Про це йдеться в заяві МЗС від 2 грудня.

«Рішуче відкидаємо наполегливі спроби грузинської влади втягнути Україну у внутрішньополітичні процеси в своїй країні. Грузинському уряду слід припинити лякати своїх людей міфічним "українським сценарієм", реалізовуючи у цей час на практиці "білоруський сценарій», — заявили в МЗС.

Міністерство висловило солідарність із грузинським народом і заявило, що грузинська влада має поважати основоположне право громадян на мирний протест. МЗС також висловило солідарність з грузинськими дипломатами, які публічно виступили проти рішення уряду Грузії призупинити переговори про вступ до ЄС.

Ще 30 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що в країні не буде «сценарію українського Майдану». «Вчора всі ще раз переконалися, що «Нацмайдан» не відбудеться в Грузії», — сказав Кобахідзе після розгону протестів у Тбілісі.

Кобахідзе звинуватив «європейських політиків і бюрократів» у намаганні «українізації Грузії». «Вони ще не усвідомили, що, на відміну від України 2013 року, Грузія — незалежна держава із сильними інститутами та, найголовніше, досвідченими та мудрими людьми, силу яких ніхто не може похитнути. Сценарій Майдану не може бути реалізований у Грузії. Грузія — це держава і грузинська держава цього не допустить», — сказав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 28 листопада Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликав провести повторні вибори впродовж року.

Цього ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

Після цієї заяви у Тбілісі ввечері зібрався стихійний мітинг. Учасники акції заявили, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС.

У ніч на п’ятницю, 29 листопада, грузинські силовики спробували розігнати акції протесту в Тбілісі, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали близько 15 медійників.

У ніч проти понеділка, 2 грудня, спецпризначенці МВС Грузії відтіснили протестувальників з центру Тбілісі. Силовики застосували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою. Відомо про затримання одного з лідерів опозиційної «Коаліції змін» Зураба Джапарідзе і кількох журналістів.

Нагадаємо, протести в Грузії почалися після парламентських виборів 26 жовтня. За даними ЦВК, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,93% голосів, тоді як чотири опозиційні партії сумарно отримали майже 38% голосів. Водночас за результатами двох екзитполів на замовлення опозиційних телеканалів об’єднана опозиція набирала понад 50% або 48% голосів.

Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії заявила, що вибори пройшли з серйозними порушеннями.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала їхніх результатів і закликала людей вийти на масові протести. 5 листопада три грузинські опозиційні партії заявили, що переходять до щоденних акцій протесту та вимагають скасувати результати парламентських виборів і призначити нові. 

19 листопада поліція розігнала наметове містечко протестувальників біля Тбіліського університету. Кількох людей затримали, серед них оператора телекомпанії Mtavari.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
324
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ось так
1 год. тому
Вяла позиція українського МЗС не те що біжанців з України яким паспорти не видавали і закликали Європу зняти допомогу особливо з "регіонів де немає війни"(щоправда цвинтарі у цих регіонах чомусь значно не менші ніж у "регіонах з війною"). Одна справа справді не попасти під військовий каток Росії в ілюзіях "не нападе" і "домовленості" (будапештські московські мінські парижські без різниці), а інша здаватись одразу росії бо Європа і США недопомагають. Справді не домагають - давно мали взяти і Україну і Грузію і в НАТО і в ЄС і там мали стояти натівські війська готові вбивати російських окупантів. Молодь Грузії не хоче здаватись і продаватись як грузинська влада москалям ні за яких обставин. Те саме що в Україні один в один. Москва хоче визискувати Грузію як Абхазію де недавно були перші невдоволення з протестами в стилі "пригожина" - типу за російську імперію але більшу частку їм, а визискувати когось іншого. МЗС України мало чітко пояснити що лякають тут не "українським сценарієм", не "українським конфліктом" , а лякають нападом росії, яка уже забрала Абхазію і Осетію, і якби не українська ППО в 2008 то Тбілісі було б бомбардовано російськими бомбами. Тож правильно гнати страх - гнати "російський сценарій", а не розповідати грузинам на прикладі Булорусію "як бути праивльною жертвою Росії". Але чомусь багатьом вигідно перевертати з ніг на голову і виправдовувати рсоії і наче це нормлаьно захоплювати і купувати владу сусідніх країн типу ну це ж росіяни. Нащо тоді міжнародні правила якісь і кордони взагалі? Хто сильнішій тому й можна як в минулому столітті? Удачі грузинам вигнати проросійську продажну владу і не обирати "порошенків", які все пробачать пророс згодом, і все буде добре. Москалів на всіх не стане без мобілізації, чого вони уникають поки що.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду