Український документальний фільм про роботу журналістів здобув нагороду у Франції

Український документальний фільм про роботу журналістів здобув нагороду у Франції

1 Грудня 2024
1044
1 Грудня 2024
17:46

Український документальний фільм про роботу журналістів здобув нагороду у Франції

1044
У фільмі «Soldats de l’information» йдеться про напружену роботу журналістів, важливість кожного слова в ефірі під час війни та нові стандарти журналістики, що виникли у цей період.
Український документальний фільм про роботу журналістів здобув нагороду у Франції
Український документальний фільм про роботу журналістів здобув нагороду у Франції

Документальний французько-український фільм «Soldats de l’information» (2023), що розповідає про роботу журналістів ICTV+STB під час початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, отримав відзнаку від французької організації La Scam.

Про це повідомила телеведуча та співавторка стрічки Інна Шевченко на фейсбук-сторінці.

Творцем стрічки разом з Інною Шевченко виступив французький режисер Лоран Жаві. 

«Отримувати нагороди завжди приємно, особливо коли це дозволяє нагадати французькому суспільству про війну в Україні. Ми отримали зірки за нашу документальну стрічку. Було надзвичайно зворушливо чути від членів журі “Слава Україні!”», — зазначила Інна Шевченко.

У фільмі йдеться про напружену роботу журналістів, важливість кожного слова в ефірі під час війни та нові стандарти журналістики, що виникли у цей період. Стрічка вкотре підтвердила, що українські медійники виконують свою місію на високому рівні, навіть в умовах війни.

У неділю, 1 грудня, стрічку «Soldats de l’information» знову покажуть у кінотеатрі Парижа.

У коментарі «Детектор медіа» співавторка фільму Інна Шевченко назвала відзнаку можливістю нагадати міжнародній спільноті про ситуацію в Україні та необхідність підтримки.

«Ця нагорода – це шанс вкотре привернути увагу до війни, яка триває, і нагадати, що Україна потребує допомоги. Дуже приємно, що майже через два роки після прем’єри Франція досі цікавиться нашим фільмом та високо оцінює нашу роботу», – зазначила Інна Шевченко.

Фільм став її першим досвідом у режисурі, хоча вона має освіту режисера кіно і телебачення.

«Мій чоловік, Лоран Жаві, був режисером стрічки, а я - співавторкою - консультувала щодо хронології подій, налагоджувала звʼязки з героями фільму, допомагала створити сюжетну лінію, коригувала монтаж», – розповіла Інна Шевченко. Лоран – знаний у Франції режисер і рідний брат відомої французької акторки Аньєс Жаві.

Ідея фільму та складнощі під час зйомок

Інна Шевченко розповіла, що ідея створити фільм виникла у перші дні війни.

«За 12 годин до початку повномасштабного вторгнення я приїхала до Франції на свої вихідні тижні. Почуття провини за те, що я не в Україні, не зі своєю командою новин - не давало спокою. І тоді Лоран запропонував зробити фільм - це все що ми могли вдіяти у такій складній ситуації, перебуваючи на відстані. Це була гарна можливість розповісти про героїчну роботу журналістів, редакторів, продюсерів. Про людей, які ризикуючи життям щодня доносили українцям останні новини. Про нові виклики і особливу важливість слова в умовах війни», – згадує Інна.

Зйомки проводилися дистанційно. Два оператори працювали у Києві, отримуючи завдання з Франції, а монтаж здійснювався вже у Парижі. За словами Інни, найважчим у процесі була моральна сторона.

«Монтаж емоційних розповідей про війну – це було дуже важко. Навіть вже під час численних показів стрічки у багатьох містах Франції - кожного разу я не могла стримати сльози. Цього разу також…коли вручали нагороди від La Scam і показали короткий уривок - очі стали мокрими», — розповідає Інна.

Вплив фільму на міжнародну аудиторію

Фільм має багато позитивних відгуків за кордоном і кілька нагород на фестивалях - у Франції і у США. Також стрічка була показана у низці інших країн - зокрема, і в Україні.

«Глядачів вражає мужність  і особлива людяність наших героїв – звичайних людей, які змушені протистояти війні. Зокрема, французи постійно акцентують, що фільм викликає у них сильні емоції. Вони співчувають і хочуть допомогти - а це означає, що ми зробили ще краплю на благо України. І це гріє серце», – зазначила співавторка стрічки.

Інна Шевченко висловила сподівання продовжити свою роботу в кіно та планує знімати нові фільми, зокрема про Україну, але для цього прагне вдосконалити знання французької мови.

Фільм «Soldats de l’information» став не лише важливим інформаційним проєктом, а й способом донести до світової спільноти правду про війну в Україні та героїчну роботу українських журналістів.

На кінофестивалі у Люшоні (Франція) стрічка «Soldats de l’information» отримала одразу дві нагороди: кращий фільм у міжнародній категорії та спеціальний приз журі.  На фестивалі у США в Порт-Джефферсоні фільм отримав нагороду глядацьких симпатій. Під час показу фільму у Парламентській Асамблеї Франції фільм був представлений як приклад культурного діалогу та мистецької майстерності.

Нагадаємо, «1+1» покаже залаштунки Гааги у документальному фільмі «Трибунал для путіна». 

Фото: ©Laurent Jaoui, Inna Shevchenko/Facebook.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1044
Читайте також
27.12.2024 11:18
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
339
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду