У Китаї до семи років в’язниці засудили журналіста за звинуваченням у «шпигунстві»
У Китаї до семи років в’язниці засудили журналіста за звинуваченням у «шпигунстві»
У Китаї суд ув'язнив колишнього редактора та журналіста видання Guangming Daily Дона Юйю на сім років. Про це пише Reuters.
Поліція затримала журналіста у лютому 2022 року, коли він обідав із японськими дипломатами. Пізніше Юйю звинуватили у шпигунстві.
«Сьогоднішній вердикт є серйозною несправедливістю не лише щодо Юйю та його сім’ї, але й щодо кожного вільнодумного китайського журналіста та кожного звичайного китайця, який прагне дружніх стосунків зі світом», — йдеться в заяві сім'ї медійника.
У рішенні суду японських дипломатів, з якими зустрічався Дон, назвали агентами «шпигунської організації». Одного з них затримували у 2022 році разом з журналістом, однак через кілька годин після протесту МЗС Японії він був звільнений.
Неурядові організації (НУО), які захищають свободу преси, закликали до звільнення Дона Юйю. Понад 700 журналістів, науковців і працівників НУО підписали онлайн-петицію про його звільнення.
«Китайська влада має скасувати цей несправедливий вердикт і захистити право журналістів на вільну та безпечну роботу в Китаї. Донг Юйю повинен негайно возз’єднатися зі своєю родиною», — сказав Бех Ліх Ї, менеджер Азійської програми Комітету захисту журналістів.
Дон Юйю приєднався до газети Guangming Daily у 1987 році після закінчення юридичного факультету Пекінського університету.
Журналіст писав статті про правові реформи та соціальні проблеми, а також був співредактором книги, яка пропагує верховенство права в Китаї. У своїх матеріалах він виступав за помірковані реформи, уникаючи прямої критики президента Сі Цзіньпіна.
Медійник був стипендіатом Nieman Fellowship в Гарвардському університеті 2007 року, а також запрошеним науковцем і професором в Університеті Кейо та Університеті Хоккайдо в Японії.
Нагадаємо, нещодавно міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликали владу Китаю негайно звільнити журналіста Лі Вейчжуна, якого утримують без зв'язку із зовнішнім світом за нібито «підбурювання до підриву державної влади».
Фото надала сім'я Донга Юйю