У Тбілісі поліція застосувала силу до журналістів під час розгону акцій протесту

У Тбілісі поліція застосувала силу до журналістів під час розгону акцій протесту

29 Листопада 2024
434
29 Листопада 2024
09:30

У Тбілісі поліція застосувала силу до журналістів під час розгону акцій протесту

434
За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали близько 15 медійників.
У Тбілісі поліція застосувала силу до журналістів під час розгону акцій протесту
У Тбілісі поліція застосувала силу до журналістів під час розгону акцій протесту

Під час розгону акції протесту в Тбілісі у ніч на п’ятницю силовики застосовували силу до журналістів. За даними publika.ge, від дій поліції на акції постраждали близько 15 співробітників різних медіа.

Деяким знадобилася медична допомога через потрапляння в очі сльозогінного газу. Зокрема, через це постраждали журналістка publika.ge Міндія Габадзе, засновниця OC Media Маріам Нікурадзе, журналіст Netgazeti Гіві Аваліані, журналісти TV First Анна Мдівані та Ната Каджая, оператори Ніко Кокая та Давіт Бічікашвілі, журналістка Adjara TV Ніно Лорхошвілі, журналіст Formula Георгій Квіжінадзе та оператор Тедо Квакахі, журналістка «Головного каналу» Деа Мамісеішвілі та оператор Георгій Гогінашвілі.

У журналіста publika.ge Александра Кешелашвілі був зламаний ніс, його обладнання конфіскували. Медійника було затримано. «Я постійно казав, що я журналіст, але це мало протилежний ефект»,розповів він у коментарі «Радіо Свобода».

Поліція також побила оператора TV First Георгія Шесіірулі та розбила його камеру.

На акції був побитий журналіст, телеведучий телеканалу Formula Гурам Рогава. У нього розбита голова, з рота і носа йшла кров. Грузинська служба «Радіо Свобода» поширила кадри з моментом нападу на Рогаву. 

Напад вчинили і на журналіста «Радіо Свобода» Давіта Цагарелі. За даними мовника, Цагарелі вдарили кулаком у живіт та повалили на землю. Один із міліціонерів сказав іншому журналісту «Радіо Свобода»: «Ви псуєте справу».

Проти журналістки TV First Нануки Каджаї застосували водомет.

У соцмережах також поширили відео, на якому видно оператора телеканалу Pirveli, який впав на землю разом з камерою. 

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відреагувала на факти насильства, заявивши, що «стоїть на боці грузинських ЗМІ, проти яких застосовується непропорційна сила».

Напередодні, 28 листопада, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

Після цієї заяви у Тбілісі біля центрального офісу правлячої партії «Грузинська мрія» ввечері зібрався стихійний мітинг. Частина протестувальників також зібралася біля будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі.

Учасники акції заявили, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС. Подібні дії ставлять під загрозу майбутнє Грузії та руйнують багаторічні зусилля зі зближення з Європою.

Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії пройшли парламентські вибори. Вже ввечері 27 жовтня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі  заявила, що не визнає результатів парламентських виборів, і закликала людей вийти на масові протести. Президентка назвала вибори в Грузії «російськими» і заявила, що вони пройшли в умовах тотальної фальсифікації та стали конфіскацією голосів виборців.

Про невизнання результатів виборів до парламенту Грузії 27 жовтня заявили три з чотирьох основних опозиційних партій країни — партія експрезидента Міхеїла Саакашвілі «Єдність — Національний рух», «Коаліція за зміни» та «Сильна Грузія». 

Європейський парламент також не визнає результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликає провести повторні вибори впродовж року. Відповідну резолюцію прийняли в четвер, 28 листопада, 444 голосами «за», 72 «проти», 82 утрималися.

За даними Центральної виборчої комісії Грузії, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,93% голосів, тоді як чотири опозиційні партії сумарно отримали майже 38% голосів. Водночас за результатами двох екзитполів на замовлення опозиційних телеканалів об’єднана опозиція набирала понад 50% або 48% голосів.

Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії заявила, що вибори були затьмарені глибокою поляризацією, вкрай суперечливою передвиборчою риторикою і численними повідомленнями про тиск на виборців.

5 листопада три грузинські опозиційні партії заявили, що переходять до щоденних акцій протесту та вимагають скасувати результати парламентських виборів і призначити нові. 

19 листопада поліція розігнала наметове містечко протестувальників біля Тбіліського університету. Кількох людей затримали, серед них оператора телекомпанії Mtavari.

Колаж: publika.ge

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
434
Читайте також
22.10.2024 10:00
Олег Чорний
для «Детектора медіа»
640
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду