Європарламент не визнав результатів виборів у Грузії і закликав провести нові

Європарламент не визнав результатів виборів у Грузії і закликав провести нові

28 Листопада 2024
683
28 Листопада 2024
15:09

Європарламент не визнав результатів виборів у Грузії і закликав провести нові

683
Європарламент також рішуче засудив систематичне втручання Росії в демократичні процеси в Грузії через дезінформацію.
Європарламент не визнав результатів виборів у Грузії і закликав провести нові
Європарламент не визнав результатів виборів у Грузії і закликав провести нові

Європейський парламент не визнає результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликає провести повторні вибори впродовж року. Відповідну резолюцію прийняли в четвер, 28 листопада, 444 голосами «за», 72 «проти», 82 утрималися, повідомляє пресслужба Європарламенту.

У резолюції вказано, що вибори у Грузії, яка є кандидатом на вступ до ЄС, «не були ані вільними, ані справедливими» і стали «ще одним проявом тривалого придушення демократії в країні, за яке керівна партія “Грузинська мрія” несе повну відповідальність».

Депутати Європарламенту засудили численні та серйозні порушення на виборах, включаючи задокументовані випадки залякування виборців, маніпулювання голосуванням, а також втручання в роботу спостерігачів за виборами та ЗМІ.

Результати голосування, оголошені Центральною виборчою комісією країни, «не є надійним відображенням волі грузинського народу», йдеться в заяві.

Тож Європарламент не визнає парламентські вибори і закликає до повторного проведення виборів протягом року під ретельним міжнародним наглядом.

Європарламент також вимагає, щоб країни ЄС наклали персональні санкції на посадовців і політичних лідерів Грузії, відповідальних за «придушення демократії, порушення виборчого законодавства та стандартів, а також зловживання владою».

Йдеться про прем’єр-міністра країни Іраклія Кобахідзе, мера Тбілісі та генерального секретаря партії «Грузинська мрія» Каху Каладзе, спікера грузинського парламенту Шалву Папуашвілі та колишнього прем’єр-міністра і олігарха Бідзіну Іванішвілі.

Євродепутати також закликають лідерів ЄС обмежити офіційні контакти з грузинським урядом і парламентом.

Резолюція також відзначає, що Грузія «в результаті нещодавно ухваленого антидемократичного законодавства, включаючи закон “про прозорість зовнішнього впливу”, призупинила процес інтеграції в ЄС».

Депутати Європарламенту серйозно попереджають грузинську владу про те, що будь-які спроби заборонити законно створені політичні партії ще більше відштовхнуть країну від ЄС і зроблять неможливими будь-які кроки до вступу в ЄС. «Політика уряду “Грузинської мрії” несумісна з євроатлантичною інтеграцією Грузії», — підсумовує заява.

Європарламент також рішуче засудив систематичне втручання Росії в демократичні процеси в Грузії через дезінформацію. Зокрема йдеться про поширення теорії змови про так звану «глобальну партію війни», яка стверджує, буцімто опозиція має намір втягнути Грузію у війну з Росією за наказом Заходу.

Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії пройшли парламентські вибори. Вже ввечері 27 жовтня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі  заявила, що не визнає результатів парламентських виборів, і закликала людей вийти на масові протести. Президентка назвала вибори в Грузії «російськими» і заявила, що вони пройшли в умовах тотальної фальсифікації та стали конфіскацією голосів виборців.

Про невизнання результатів виборів до парламенту Грузії 27 жовтня заявили також три з чотирьох основних опозиційних партій країни — партія експрезидента Міхеїла Саакашвілі «Єдність — Національний рух», «Коаліція за зміни» та «Сильна Грузія». 

За даними Центральної виборчої комісії Грузії, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,93% голосів, тоді як чотири опозиційні партії сумарно отримали майже 38% голосів. Водночас за результатами двох екзитполів на замовлення опозиційних телеканалів об’єднана опозиція набирала понад 50% або 48% голосів.

Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії заявила, що вибори були затьмарені глибокою поляризацією, вкрай суперечливою передвиборчою риторикою і численними повідомленнями про тиск на виборців.

5 листопада три грузинські опозиційні партії заявили, що переходять до щоденних акцій протесту та вимагають скасувати результати парламентських виборів і призначити нові. 

19 листопада поліція розігнала наметове містечко протестувальників біля Тбіліського університету. Кількох людей затримали, серед них оператора телекомпанії Mtavari.

Фото: Європарламент / з відкритих джерел

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
683
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду