У Німеччині не продовжили дозвіл на проживання журналістам з Росії через санкції ЄС, — DPA

У Німеччині не продовжили дозвіл на проживання журналістам з Росії через санкції ЄС, — DPA

28 Листопада 2024
259
28 Листопада 2024
13:14

У Німеччині не продовжили дозвіл на проживання журналістам з Росії через санкції ЄС, — DPA

259
Своє рішення Служба з імміграції Берліна обґрунтувала тим, що RT поширює «дезінформацію та пропаганду» проти країн Заходу та ЄС, і послалася на санкції ЄС.
У Німеччині не продовжили дозвіл на проживання журналістам з Росії через санкції ЄС, — DPA
У Німеччині не продовжили дозвіл на проживання журналістам з Росії через санкції ЄС, — DPA

Служба з імміграції Берліна відмовила п’ятьом російським журналістам та дружині одного з них у дозволі на проживання, пославшись на «нез’ясовані правові питання». Про це повідомляє Німецьке пресове агентство DPA, не уточнюючи назв медіа, передає російська служба «Радіо Свобода».

У департаменті внутрішніх справ при сенаті Берліна підтвердили російському державному агентству «РИА Новости», що в наданні дозволу на проживання відмовлено кільком співробітникам російських ЗМІ, а також громадянинові РФ, пов'язаному з медіагрупою «Россия сегодня».

У документі також ідеться про громадянина Бразилії, акредитованого кореспондента мультимедійного агентства Ruptly. В лютому його першим серед працівників російських ЗМІ повідомили про непродовження дозволу на проживання.

Повідомляється, що серед тих, хто також не отримав дозволу, опинилася російська сім’я, в якій чоловік очолює німецький офіс Russia Today, а також колишній працівник медіагрупи, який звільнився з організації понад пів року тому.

Своє рішення відомство обґрунтувало тим, що RT, до якої належить і Ruptly, поширює «дезінформацію та пропаганду з метою дискредитації» країн Заходу та ЄС. Німецька сторона також послалася на санкції ЄС, пише DPA.

Представник МЗС Німеччини пояснив для «Радіо Свобода», що санкції Євросоюзу та заборона мовлення можуть впливати на правила надання статусу на проживання. Це не пов’язано з журналістською діяльністю як такою, каже він.

Представник МЗС додав також, що рішення про відмову на проживання для журналістів може бути оскаржене. І наголосив, що «російські журналісти можуть вільно та без перешкод здійснювати висвітлення подій з Німеччини». Багато хто з них акредитовані від уряду Німеччини, а відомчі органи окремих федеральних земель ухвалюють рішення про продовження акредитації незалежно від центральної виконавчої влади.

Нагадаємо, нещодавно російський державний Перший канал повідомив, що Німеччина закрила його бюро в Берліні, а двом російським журналістам, кореспонденту й оператору, які працювали на каналі, наказали покинути Німеччину з міркувань безпеки. Тоді в МЗС Німеччини заявили, що Берлін не закривав офісу Першого каналу, а питання щодо журналістів пов’язане з візовими вимогами.

Після цього Росія заявила, що висилає двох німецьких журналістів медіагрупи ARD у відповідь на нібито закриття бюро Першого каналу в Німеччині.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
259
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду