Майже 1900 журналістів і 270 медіа отримали підтримку з 2022 року: RSF зберігають свою прихильність до українських медіа

Майже 1900 журналістів і 270 медіа отримали підтримку з 2022 року: RSF зберігають свою прихильність до українських медіа

28 Листопада 2024
390
28 Листопада 2024
11:14

Майже 1900 журналістів і 270 медіа отримали підтримку з 2022 року: RSF зберігають свою прихильність до українських медіа

390
З моменту широкомасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року «Репортери без кордонів» (RSF) підтримали майже 1 900 журналістів і 270 медіа завдяки своїм Центрам свободи преси у Львові та Києві.
Майже 1900 журналістів і 270 медіа отримали підтримку з 2022 року: RSF зберігають свою прихильність до українських медіа
Майже 1900 журналістів і 270 медіа отримали підтримку з 2022 року: RSF зберігають свою прихильність до українських медіа

Після більш ніж   1 000 днів війни та для кращого реагування на потреби на місцях, RSF зосереджують свою діяльність у Києві. Метою залишається забезпечення сталої підтримки медіа та журналістів, щоб вони продовжували поширювати достовірну та незалежну інформацію.

«Непохитна відданість українських журналістів справі інформування громадськості вимагає підтримки, співмірної їхнім викликам. Завдяки своїм Центрам свободи преси у Львові та Києві RSF допомогли майже 1 900 журналістам і 270 медіа, надавши їм, зокрема, засоби захисту та енергетичне обладнання. Хотів би скористатися цією нагодою, щоб підкреслити самовідданість колишніх і нинішніх команд RSF, які працюють в Україні з моменту російського вторгнення 24 лютого 2022 року. У 2025 році, щоб продовжити підтримку українських медіа та гарантувати їхню фінансову стабільність, RSF закликають міжнародних донорів та учасників процесу відбудови взяти на себе зобов'язання, приєднавшись до Фонду для відновлення українських медіа (IFRUM)».

Тібо Бруттен, Генеральний директор «Репортерів без кордонів»

У звіті «Від стійкості до відбудови: забезпечення майбутнього українських медіа» RSF закликають до створення Міжнародного фонду для відновлення українських медіа (IFRUM), щоб гарантувати їхню незалежність і зберегти право на інформацію. Російське вторгнення 24 лютого 2022 року занурило українські медіа в безпрецедентну економічну кризу, журналісти стикаються з численними безпековими та матеріальними викликами. RSF мобілізовані з 2022 року

  • Постачання RSF енергетичного обладнання для понад 200 українських медіа

Генератори, зарядні станції, зовнішні акумулятори... У 2024 році RSF забезпечили енергетичним обладнанням 130 редакцій та 50 незалежних українських журналістів, що дозволило їм продовжувати свою діяльність попри перебої з електропостачанням, спричинені російськими ударами по інфраструктурі країни. Поставка цього обладнання в 61 місто в 16 областях у період з червня по листопад 2024 року дозволила підтримати регіональні та ультралокальні медіа з обмеженими фінансовими ресурсами. Ці бенефіціари були відібрані у співпраці з місцевими партнерами RSF ‒ Інститутом масової інформації (ІМІ) та Львівським медіафорумом (ЛМФ).

Загалом, з 2022 року, 206 медіа отримали енергетичне обладнання від RSF.

  • Майже 500 журналістів пройшли тренінги з фізичної безпеки

У відповідь на виклики безпеці, спричинені щоденними російськими бомбардуваннями, RSF організували 23 тренінги в десяти містах України. В результаті 496 українських та міжнародних журналістів покращили свої навички з фізичної безпеки та надання першої медичної допомоги. У 2024 році в співпраці з Фондом 2402 було проведено вісім тренінгів з безпеки журналістів у зонах бойових дій HEAT («Підвищення обізнаності про вороже середовище»). Усі журналісти, які пройшли навчання, отримали аптечки першої медичної допомоги.

  • Понад 1 100 журналістів отримали захисне спорядження від   центрів RSF у Львові та Києві

Центри свободи преси RSF у Львові та Києві, відкриті у березні та травні 2022 року, надали засоби захисту – шоломи та бронежилети – 1118 журналістам. З них 677 отримали спорядження безпосередньо в центрах RSF, а 441 – від партнерських організацій, таких як ІМІ.

Щоб адаптуватися до запитів журналістів, які зараз переважно зосереджені в Києві, RSF поступово перемістили свої запаси засобів захисту до столиці. З 1 грудня 2024 року Центр у Києві об'єднає заходи та спорядження, які раніше пропонував Центр у Львові, що закривається 30 листопада.

  • Довгострокова підтримка 1 900 журналістів та 270 медіа

Підтримка RSF є довгостроковою. За 1 000 днів широкомасштабного російського вторгнення в Україну організація надала допомогу 1 892 журналістам, три чверті з яких українські, та 273 місцевим медіа. Ця діяльність продовжиться у 2025 році в співпраці з українськими партнерами:

  • надання в тимчасове користування засобів захисту, сонячних батарей та аптечок першої медичної допомоги;психологічні консультації онлайн у Києві або в поєднанні з програмою організованого відпочинку в Карпатах на заході країни
  • тренінги з фізичної безпеки та першої медичної допомоги (HEAT);
  • фінансова допомога медіа та журналістам;
  • підтримка медіа в рамках Ініціативи журналістської довіри (JTI).
     

RSF запрошують всіх журналістів та медіа, які потребують допомоги, звертатися до Київського центру свободи преси за адресою: kyivpfc@rsf.org. 

Ця діяльність здійснюється в рамках проекту «Зміцнення центрів свободи преси в Україні» (червень 2023 – листопад 2024), що співфінансується Представництвом Європейського Союзу в Києві, Україна.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
390
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду