Працівники Громадського радіо отримали листа з погрозами про замінування

Працівники Громадського радіо отримали листа з погрозами про замінування

27 Листопада 2024
536
27 Листопада 2024
13:56

Працівники Громадського радіо отримали листа з погрозами про замінування

536
У листі вказано імена двох людей, яких автор називає винними в скоєному — журналістку «Радіо Свобода» Ірину Сисак та заступницю міністра фінансів Світлану Воробей.
Працівники Громадського радіо отримали листа з погрозами про замінування
Працівники Громадського радіо отримали листа з погрозами про замінування

Кілька працівників Громадського радіо 27 листопада отримали листа з погрозами про підрив будівель, де містяться різні установи та організації. Про це «Детектору медіа» повідомили ведуча радіо Валентина Троян та головна редакторка Громадського радіо Вікторія Єрмолаєва.

Як розповіла Валентина Троян, листа отримали вона та кілька її колег із Громадського радіо, а також кілька колишніх співробітників редакції.

За її словами, в отриманому листі вказано імена двох людей, яких автор називає винними в скоєному — журналістку «Радіо Свобода» Ірину Сисак та заступницю міністра фінансів України Світлану Воробей.

Як каже журналістка, автор листа назвав себе військовим, а свої дії він пояснює нібито «знущанням над ветеранами бойових дій та учасниками АТО України».

Валентина Троян розповіла, що повідомила про листа СБУ. У Службі безпеки журналістці порадили звернутись до кіберполіції.

Головна редакторка Громадського радіо Вікторія Єрмолаєва розповіла «ДМ», що листи з погрозами підірвати будівлю надійшли як на особисті пошти журналістів, так і на редакційну скриньку. За її словами, листи з погрозами Громадське радіо отримує вже не вперше.

Нагадаємо, напередодні, 26 листопада, кілька українських медіа отримали листи від нібито ветерана АТО з повідомленнями про нібито замінування їхніх редакцій та інших об’єктів. Схожі листи отримали редакції Speka, The Page, «Детектора медіа», телеканал «1+1», Суспільне — про свою ужгородську філію, та низка інших.

Загалом того дня повідомлення про нібито замінування держустанов, адмінбудівель, лікарень, торгових центрів тощо надійшли щонайменше у 13 областях України.

Раніше 14 жовтня «Детектор медіа» та низка інших українських медіа отримали листи з погрозами про замінування. Аналогічні чи схожі листи отримали також редакції Liga.Net, «Українська правда», «Радіо Свобода», деякі філії Суспільного, державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» та низка інших. Цього ж дня хвиля повідомлень про замінування тривала по всій країні.

Тоді винними за замінування так званий терорист назвав журналісток «Радіо Свобода» Валерію Єгошину, Ірину Сисак та Юлію Химерик, які недавно випустили матеріал про те, як російське ГРУ вербує українських громадян та за невелику плату просить їх підривати військові автомобілі.

Відповідальною за замінування автор листа, який представився Олександром Ассаулюком, просив вважати «терористичну групу Fire Cells Group». Згодом журналісти «Схем» з’ясували, що особа з такими установчими даними проживає в окупованому Росією Криму та має паспорт РФ. За даними журналістів, група, яка взяла на себе відповідальність за «мінування», поширює заклики палити авто та переслідувати українських військових, а її представники пропонували «вбивство за винагороду» топпосадовців та публічних осіб.

Згодом Нацполіція повідомила, що перевірила всі будівлі, про замінування яких 14 жовтня масово надходили повідомлення — всі вони виявились хибними. Переважна більшість цих листів надійшла з російських IP-адрес.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
536
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду