Кілька українських медіа отримали листи про «замінування» їхніх редакцій
Кілька українських медіа отримали листи про «замінування» їхніх редакцій
Кілька українських медіа сьогодні, 26 листопада, отримали листи з повідомленнями про нібито замінування їхніх редакцій та інших об’єктів.
Зокрема, видання Speka повідомило, що отримало електронні листи з погрозами від особи, яка представилася ветераном АТО. Схожого за змістом листа отримало й видання The Page.
В обох листах стверджується, що вибухові пристрої закладені у понад 20 об’єктах, серед яких посольство Норвегії, кілька ТРЦ у Києві та Львові, середня школа, адміністративні будівлі та готель у Києві. Крім того, у листах сказано, що перший вибух нібито вже стався у Києві.
Обидва медіа звернули увагу, що адреси деяких об’єктів у листах вказані з помилками.
Серед замінованих об’єктів у листі до The Page згадано й телеканал «1+1». У коментарі «Детектору медіа» керівниця управління корпоративних комунікацій «1+1 media» Яна Ляхович повідомила, що компанія отримала сьогодні щонайменше п’ять листів на різні публічні поштові адреси з повідомленнями про замінування. Проте самого каналу серед вказаних там «замінованих» адрес не було. З-поміж медіа у листах згадано лише видання «Літературна Україна».
Також Суспільне повідомляє, що на електронну адресу редакції надійшло повідомлення про замінування філії мовника в Ужгороді.
Як повідомляє ІМІ, аналогічні листи отримали також виконавча директорка «Вільного радіо» Анастасія Шибіко та головний ректор харківського видання «Думка» Юрій Ларін, директор Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Юрій Горбач.
Листи надіслані з різних електронних адрес та підписані різними іменами. У листах був перелік установ, які нібито заміновані, однак таких установ за вказаними адресами немає, пише ІМІ.
За інформацією Суспільного, 26 листопада повідомлення про нібито замінування державних установ, адміністративних будівель, лікарень, торгових центрів тощо надійшли щонайменше у 13 областях України, зокрема у Києві, Сумах, Запоріжжі, на Хмельниччині та інших.
У пресслужбі столичної поліції підтвердили Укрінформу, що у Києві правоохоронці перевіряють повідомлення про замінування низки об'єктів.
Нагадаємо, 14 жовтня «Детектор медіа» та низка інших українських медіа отримали листи з погрозами про замінування. У листі йшлося, що зловмисник начебто підклав вибухівку в будівлю нашої та кількох інших редакцій українських медіа та низки держорганів, і має намір її підірвати.
Аналогічні чи схожі листи отримали також редакції Liga.Net, «Українська правда», «Радіо Свобода», деякі філії Суспільного, державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» та низка інших. Цього ж дня хвиля повідомлень про замінування тривала по всій країні.
Винними за замінування так званий терорист назвав журналісток «Радіо Свобода» Валерію Єгошину, Ірину Сисак та Юлію Химерик, які недавно випустили матеріал про те, як російське ГРУ вербує українських громадян та за невелику плату просить їх підривати військові автомобілі.
Відповідальною за замінування автор листа, який представився Олександром Ассаулюком, просив вважати «терористичну групу Fire Cells Group». Згодом журналісти «Схем» з’ясували, що особа з такими установчими даними проживає в окупованому Росією Криму та має паспорт РФ. За даними журналістів, група, яка взяла на себе відповідальність за «мінування», поширює заклики палити авто та переслідувати українських військових, а її представники пропонували «вбивство за винагороду» топпосадовців та публічних осіб.
Згодом Нацполіція повідомила, що перевірила всі будівлі, про замінування яких 14 жовтня масово надходили повідомлення — всі вони виявились хибними. Переважна більшість цих листів надійшла з російських IP-адрес.
Фото ілюстративне: Нацполіція