Відбулась прем'єра документального фільму-дослідження «Моя прекрасна колонізація»

Відбулась прем'єра документального фільму-дослідження «Моя прекрасна колонізація»

25 Листопада 2024
660
25 Листопада 2024
19:45

Відбулась прем'єра документального фільму-дослідження «Моя прекрасна колонізація»

660
У суботу, 30 листопада, о 22.00 фільм покаже телеканал Еспресо
Відбулась прем'єра документального фільму-дослідження «Моя прекрасна колонізація»
Відбулась прем'єра документального фільму-дослідження «Моя прекрасна колонізація»

24 листопада відбулась прем'єра фільму-дослідження «Моя прекрасна колонізація», про те як серіали та шоубіз перетворювали українців на росіян. 

Про це повідомили у пресслужбі телеканалу Еспресо. 

«Як за допомогою попси, телешоу та серіалів Росія "виховувала" українську аудиторію та готувала війну, яким чином українська культура все ж вистояла та чи справді ці зміни невідворотні — про це у документальному фільмі-дослідженні “Моя прекрасна колонізація”, прем'єра якого відбулась 24 листопада. Тепер же фільм доступний на Youtube-каналі Миколи Княжицького», — йдеться у повідомленні пресслужби. 

Там також розповіли, що у суботу, 30 листопада, о 22.00 фільм покаже телеканал Еспресо.

«У середині 90-х-на початку 2000-х Україна вибухає талантами, які дуже відрізняються від всесоюзних. Вони не бояться експериментувати, вони вільні, і вони співають українською: формується власний культурний суверенітет. Але імперія вступає у боротьбу за вплив, застосовуючи цілий арсенал ідеологічних інструментів: серіали з меншовартісними українськими героями, витісненя україномовних пісень з ТБ і радіо як неформату, спокуси грошима та пряме фінансування проросійських ідеологічних проєктів», — зазначають автори стрічки. 

Вони додають, що через популярну культуру — серіали, музику та телешоу — Росія формує образ «спільного культурного простору», поступово витісняючи українські цінності. Під прикриттям популярного контенту українцям нав’язувалися чужі стандарти та ідентичність.

У той час, як українські артисти витіснялись з радіо і ТБ, російські гастролери займали сцени, ефіри та фестивалі. Це була не просто культурна конкуренція — це було систематичне знищення української культурної самоідентичності.

«Російська культурна політика на українському напрямі була повністю інтегрована в загальну стратегію ліквідації української державності. Постріли ідеологічної зброї вражали не тіло, а мозок українців», — стверджує автор фільму Олег Манчура.

Шоубізнес став лише однією колоною російської інформаційної армії, її десантом, а вже за ним поїхали танки.

Автор фільму порівнює російську політику із практиками Гітлера щодо аншлюсу Австрії. Спочатку відомство Геббельса активно працювало над тим, аби переконати австрійців, що вони не окремий народ, а частина одного великого німецького, бо говорять однією мовою, слухають тих самих композиторів, читають ті самі книжки.

«Так само і був готовий аншлюс України, і коли це мало статися, було лише питанням часу і техніки», — порівнює він.

«Чому Путін думав, що ми будемо зустрічати його з квітами? Бо він собі міркував, що ми є представниками його культури, бо вони вкидали сюди стільки грошей, щоб люди думали, що з росіянами одне й те саме, що немає ніяких українців. Їм здавалося, що це буде працювати», — каже Микола Княжицький.

У пресслужбі додають, що сьогодні українська культура знов переживає ренесанс, відгородившись від російських впливів: активні заходи на її захист дозволили зірвати грандіозну спецоперацію із перетворення українців на росіян.

Серед них — закон про забезпечення функціонування української мови як державної, заборона на ввезення російських книжок та підтримка українського книговидавництва, заборона фільмів, які пропагують країну агресора та були вироблені після того, як Росія почала окупацію і агресію, створення Українського культурного фонду, Інституту книги тощо.

Нагадаємо, що до Дня пам’яті жертв Голодоморів у київському кінотеатрі «Жовтень» відбулася прем’єра документальної стрічки «Сімейний альбом» режисерки Марини Ткачук.

Фото: пресслужба телеканалу Еспресо 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
660
Читайте також
14.08.2024 17:27
Данило Головатий
«Детектор медіа»
2 013
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду