НАБУ розслідує ймовірне збагачення Миколи Тищенка на понад 30 млн грн, — «Слово і діло»

НАБУ розслідує ймовірне збагачення Миколи Тищенка на понад 30 млн грн, — «Слово і діло»

25 Листопада 2024
1862
25 Листопада 2024
18:16

НАБУ розслідує ймовірне збагачення Миколи Тищенка на понад 30 млн грн, — «Слово і діло»

1862
Йдеться про майно, яке офіційно належить колишньому директору фірми-власниці ресторану «Велюр». Торік про це писали Bihus.info.
НАБУ розслідує ймовірне збагачення Миколи Тищенка на понад 30 млн грн, — «Слово і діло»
НАБУ розслідує ймовірне збагачення Миколи Тищенка на понад 30 млн грн, — «Слово і діло»

Національне антикорупційне бюро розслідує справу за фактом імовірного збагачення народного депутата Миколи Тищенка на суму понад 30 млн грн і недостовірного декларування. Про це пише видання «Слово і Діло» з посиланням на співрозмовників у правоохоронних органах. Також про це написав у соцмережах журналіст-розслідувач видання Олег Новіков. 

За даними Новікова, у справі йдеться про набуття дорогоцінного майна колишнім директором фірми «Римід» Сергієм Вакальчуком. Ця фірма є власницею Тищенкового ресторану «Велюр».

Як пише Новіков, Вакальчук отримав:

  • квартиру в Києві площею майже 100 кв. м в будинку, де був розташований ресторан «Велюр»;
  • дві земельні ділянки та будинок площею 332 кв. м в Козині, що під Києвом,
  • а також автомобіль Mercerdes-Benz V250 2016 року випуску.

«Загалом Вакальчук отримай майна на майже 9 млн грн, ринкова вартість якого набагато вища. Аналіз його доходів підтверджує, що він не міг отримати таке майно», — пише Новіков.

Торік про це майно писали у своєму розслідуванні журналісти Bihus.info.  За їхніми даними, ним користувалися Тищенко з дружиною.

Також, за інформацією Новікова та «Слово і діло», Вищий антикорупційний суд наклав арешт як на речові докази на мобільні телефони, 491 550 доларів та 390 100 євро готівки, а також наручний годинник Audemars Pigue, які слідчі Державного бюро розслідувань знайшли під час обшуків у Тищенка та його дружини.

Нагадаємо, торік ми писали, що Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народного депутата Миколи Тищенка після виходу розслідування розслідування Bihus.Info про чималі статки сім’ї Тищенка, які офіційно належать колишньому керівнику ресторану «Велюр» (що також належав Тищенку) Сергію Вакальчуку.

Відзначимо, зараз Микола Тищенко перебуває під домашнім арештом. 25 червня йому повідомили про підозру за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. 

20 червня у Дніпрі група невідомих напала на колишнього військового спецпідрозділу Kraken Дмитра «Сина» Павлова, коли той гуляв з дитиною. На відео видно, що напад вчинила охорона народного депутата Миколи Тищенка, з яким Павлов посперечався. Слідство встановило, що група людей за вказівкою Тищенка позбавила волі, а також побила колишнього військовослужбовця ЗСУ.

Речниця ДБР розповіла, що під час вручення йому підозри Микола Тищенко  розбив свій мобільний телефон, проте це не завадить слідству отримати з нього інформацію.

Микола Тищенко — ресторатор та колишній телеведучий. Брав участь у проєктах  «МастерШеф», «Ревізор», «Танці з зірками» та інших. У 2019 році був обраний до Верховної Ради від партії «Слуга народу» на виборчому окрузі у Києві. Раніше очолював київську міську та закарпатську обласну організації «Слуги народу».

В січні 2023 року Миколу Тищенка виключили зі складу фракції «Слуги народу» та позбавили посади заступника голови фракції через його подорож до Таїланду під час повномасштабної війни.

Фото: Микола Тищенко / Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1862
Читайте також
23.12.2024 14:39
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
660
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду