Кремлівські  пропагандисти оголосили про створення «міжнародної фактчекерської асоціації»

Кремлівські пропагандисти оголосили про створення «міжнародної фактчекерської асоціації»

24 Листопада 2024
1449
24 Листопада 2024
14:42

Кремлівські пропагандисти оголосили про створення «міжнародної фактчекерської асоціації»

1449
Нова асоціація РФ об’єднуватиме тих, хто поділяє «російські погляди та цінності».
Кремлівські  пропагандисти оголосили про створення «міжнародної фактчекерської асоціації»
Кремлівські  пропагандисти оголосили про створення «міжнародної фактчекерської асоціації»

У Росії заснували «міжнародну фактчекерську» асоціацію під назвою Global Fact-cheking Network (GFCN).

Про це оголосили на форумі «Діалог про фейки 2.0», що відбувся в Москві 20 листопада, пише StopFake.org.

Зазначається, що захід у Москві зібрав кремлівських пропагандистів, таких як Марія Захарова, Стівен Сігал, власник Telegram-каналу «Рибарь» Михайло Звінчук та гендиректор ТАРС Андрій Кондрашов.

Як заявив гендиректор російської організації «Діалог» Володимир Табак, нова асоціація об’єднуватиме тих, хто поділяє «російські погляди та цінності». Вона пропонуватиме безкоштовний доступ до дашборду для аналізу фейків і обіцяє навчати «фактчекінгу» офлайн та онлайн.

Учасниками асоціації зможуть стати як організації, так і окремі фізичні особи, які поділяють методологію «фактчекінгу» в російській інтерпретації.

На заході активно критикували міжнародні фактчекерські асоціації, такі як IFCN і EFCSN, звинувачуючи їх у «політичній лояльності Заходу». Водночас російська асоціація позиціонується як альтернатива, яка начебто пропонує об’єктивність. 

ТАРС, один із партнерів асоціації, назвав себе носієм «історичної місії з перевірки фактів», хоча саме це агентство неодноразово викривали в поширенні фейків, які доводилося спростовувати незалежним фактчекерам.

На завершення форуму було підписано «кодекс відповідального фактчекера». Однак експерти зауважують, що ініціатива - це спроба дискредитації справжніх фактчекерів і просування власної пропагандистської версії «правди».

Нагадаємо, в Україні 36% опитаних вважають себе обізнаними про сервіси для перевірки матеріалів у медіа на точність і правдивість. Серед найвідоміших фактчекерських організацій — проєкт StopFake та ГО «Детектор медіа». 

Фото: StopFake.org.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1449
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду