У Києві презентували документальний фільм «Сімейний альбом» про паралелі між Голодомором та сучасною війною
У Києві презентували документальний фільм «Сімейний альбом» про паралелі між Голодомором та сучасною війною
До Дня пам’яті жертв Голодоморів у київському кінотеатрі «Жовтень» відбулася прем’єра документальної стрічки «Сімейний альбом» режисерки Марини Ткачук.
Про це «Детектор медіа» повідомили автори кінокартини.
Фільм досліджує зв’язок між злочинами Росії в Україні минулого століття і сьогоднішньою війною. На прем’єрі були присутні дипломати, політики, історики, діячі культури та активісти.
Стрічка зосереджується на історії британської фотографині Самари Пірс, яка дізналася, що її прадід, австрійський інженер Александр Вінербергер, задокументував жахливі кадри Голодомору 1932-1933 років у Харкові. Сучасна героїня слідує його шляхом, фотографує злочини російської окупації на Харківщині, щоб показати світу, що методи знищення українців залишаються незмінними.
Через багато років Самара вирушає до Харкова та Харківської області, щоб зробити власні фото злочинів російської окупації і показати світові: методи, якими росіяни знищують українців, не змінюються. Як і під час Голодомору 1932-1933 років, російські окупанти в ХХІ столітті вивозили з України збіжжя, винищували цілі поселення і забороняли ховати померлих. І, як і 90 років тому, країни Європи не поспішають реагувати на злочини Москви.
«Фотографія є доказом злочину, її неможливо підробити. Я хочу, щоб світ бачив ці руйнації, поховання і жахи, які принесла Росія до України», — зазначила Самара Пірс. Вона також поділилася, що отримувала анонімні погрози, але не збирається припиняти свою діяльність.
Після прем’єри відбулася фотовиставка, на якій представлені знімки Самари Пірс і роботи її прадіда, а також історична камера Leica та фотоальбом Александра Вінербергера. Згодом фільм представлять у Європарламенті та Раді Європи.
Нагадаємо, у Києві відбудеться презентація документального фільму «Битва мемів».
Фото: надані «Детектор медіа».