Кримський політвʼязень Рустем Гугурик не отримує необхідної медичної допомоги в російській колонії

Кримський політвʼязень Рустем Гугурик не отримує необхідної медичної допомоги в російській колонії

21 Листопада 2024
566
21 Листопада 2024
21:55

Кримський політвʼязень Рустем Гугурик не отримує необхідної медичної допомоги в російській колонії

566
Стан здоров’я Гугурика, який з квітня 2024 року утримується в колонії в Бурятії, суттєво погіршився.
Кримський політвʼязень Рустем Гугурик не отримує необхідної медичної допомоги в російській колонії
Кримський політвʼязень Рустем Гугурик не отримує необхідної медичної допомоги в російській колонії

Кримський політв'язень Рустем Гугурик, засуджений окупантами до 8,5 років колонії суворого режиму за нібито участь у «батальйоні імені Номана Челебіджихана», не отримує необхідної медичної допомоги у російській колонії. Про це повідомляє ГО «Кримськотатарський ресурсний центр» (КРЦ) з посиланням на дружину політв'язня Вікторію Гугурик. 

Стан здоров’я Рустема, який з квітня 2024 року утримується в колонії в Бурятії, суттєво погіршився. 

«Рустем страждає на сильну задишку, печію, а також має серйозні проблеми із зубами, які потребують лікування. Нещодавно він повністю втратив слух на одне вухо. Медичної допомоги йому не надають, а запропоновані ліки без назви він змушений відмовлятися приймати через ризик для життя», — йдеться у повідомленні КРЦ.

Крім того, негативний вплив мають проблеми з харчуванням: після кожного прийому їжі Гугурик відчуває сильний біль у шлунку. Його стан погіршується щодня, але адміністрація колонії ігнорує всі звернення. 

За словами дружини політв'язня, разом з ним у камері утримують ще 74 людини. Попри складні умови утримання, стосунки з іншими ув’язненими в Гугурика нормальні. Однак, за його словами, адміністрація колонії створює додатковий тиск, що унеможливлює подання скарг на порушення. 

«Цього року він, як виявилося, тричі перебував у ШІЗО», — повідомила Вікторія Гугурик.

Через велику відстань у неї немає можливості особисто навідувати чоловіка. Є проблеми і з передачею посилок, тому родина намагається за можливості відправляти кошти на картку, щоб він міг купувати продукти харчування на місці. 

Сім’я Рустема Гугурика закликає правозахисні організації та міжнародну спільноту звернути увагу на його стан. Відсутність медичної допомоги та погіршення умов утримання загрожують його життю. 

У КРЦ нагадали, що 31 березня 2022 року окупанти заарештували мешканця Новоолексіївки Рустема Гугурика та звинуватили його в участі у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана. А вже 26 жовтня 2022 року окупанти засудили чоловіка до 8,5 років колонії суворого режиму. 

Раніше ми повідомляли, що правозахисники ідентифікували 35 осіб, які переслідують жителів тимчасово окупованого Криму. Серед них — переважно прокурори, судді та співробітники силових структур.

За даними громадської організації «Кримськотатарський ресурсний центр» (КРЦ), на тимчасово захопленому півострові окупанти з початку 2024 року провели 131 арешт, 59 обшуків та 89 допитів, опитувань і «розмов».

Крім того, за інформацією КРЦ, в тимчасово окупованому Криму з 2014 року зафіксовано щонайменше 28 випадків переслідувань неповнолітніх. Детальніша інформація про кожний випадок переслідування та покарання підлітків — на сайті Кримського ресурсного центру.

У березні КРЦ повідомляв, що за період окупації Криму зафіксовано факти щодо 60 загиблих, 28 із них — представники кримськотатарського народу.

Фото: Кримськотатарський ресурсний центр

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
566
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду