Суд Гватемали ухвалив рішення повернути журналіста Хосе Рубена Замору до в'язниці

Суд Гватемали ухвалив рішення повернути журналіста Хосе Рубена Замору до в'язниці

20 Листопада 2024
402
20 Листопада 2024
13:30

Суд Гватемали ухвалив рішення повернути журналіста Хосе Рубена Замору до в'язниці

402
Місяць тому, 19 жовтня, засновника і видавця газети elPeriódico звільнили під домашній арешт, утім, апеляційний суд скасував це рішення.
Суд Гватемали ухвалив рішення повернути журналіста Хосе Рубена Замору до в'язниці
Суд Гватемали ухвалив рішення повернути журналіста Хосе Рубена Замору до в'язниці

Апеляційний суд Гватемали скасував домашній арешт для журналіста Хосе Рубена Замори та наказав повернути його до в’язниці. Про це повідомила міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).

Засновник і видавець газети elPeriódico перебував під домашнім арештом з 19 жовтня після того, як провів більше двох років у превентивному ув’язненні за сфабрикованими звинуваченнями у відмиванні грошей та перешкоджанні правосуддю.

«Ми стурбовані останнім рішенням суду в Гватемалі, згідно з яким видавця elPeriódico Хосе Рубен Замора може повернутися до в’язниці менш ніж через місяць після його звільнення під домашній арешт. Це обурливий крок, який підкреслює триваючу корумпованість судової системи Гватемали. Потреба повного та беззастережного звільнення Замори ніколи не була такою гострою. Ми знову закликаємо президента Аревало зробити все, що в його силах, щоб забезпечити повну свободу Замори та забезпечити його захист зараз як невідкладний пріоритет», — заявив директор із кампаній RSF Ребекка Вінсент.

Президент Гватемали Бернардо Аревало також засудив це рішення суду.

«Вони знову хочуть, щоб Хосе Рубен Замора повернувся до в'язниці абсолютно образливим і свавільним способом. Наша система правосуддя перебуває під судом, і гватемальський народ чітко вимагав поваги до журналістської діяльності. Будь-яка резолюція проти свободи слова є нелегітимною. Уряд Гватемали вживатиме заходів для захисту свободи слова», — заявив президент.

Міністерство громадськості попередило, що невиконання наказу судді може призвести до кримінальної відповідальності для всіх причетних, від міністра до поліцейських, які забезпечують охорону.

68-річного Замору вперше заарештували в липні 2022 року. У 2023 році його засудили до шести років ув'язнення за відмивання грошей, але апеляційний суд пізніше скасував цей вирок і призначив новий судовий процес на 2025 рік. Cам журналіст стверджував, що є політичним в'язнем через свою професійну діяльність. 

Нагадаємо, нещодавно ми також повідомляли про те, що «Репортери без кордонів» закликали владу Китаю негайно звільнити журналіста Лі Вейчжуна, якого утримують без зв'язку із зовнішнім світом за нібито «підбурювання до підриву державної влади». 

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
402
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду