Форум «Комунікація під час війни» об’єднав експертів, щоб створити нові стандарти діалогу для суспільства
Форум «Комунікація під час війни» об’єднав експертів, щоб створити нові стандарти діалогу для суспільства
Основні теми форуму охоплювали психологічні аспекти спілкування, роль культури і медіа, стратегії ефективної комунікації всередині суспільства та із зовнішнім світом.
На першій панельній дискусії говорили про «Декомпресію при поверненні». Чи потрібна додаткова стадія адаптації перед возз’єднанням з близькими, роботою, суспільством?
Шандор Федір, професор, доктор філософських наук, завідувач кафедри соціальної роботи та соціології УжНУ, сержант ЗСУ висловився так:
«Без зворотного зв’язку комунікація втрачає ефективність. Люди мають отримувати зрозумілу інформацію, яка дозволяє довіряти».
Пані Ірина Хоменко, ведуча ранкового шоу «Ранок Вдома» і соціальних проєктів «Я не забуду» та «Хартійна кухня» на телеканалі ДІМ додала:
«Ми маємо ставити себе на місце тих, хто живе в умовах, які нам можуть здаватися неможливими».
Про комунікацію військових та цивільних та корпоративний стандарт комунікації говорила Ольга Правільєва, HR директорка компанії "ВіЯр". Коуч, бізнес-тренер, фасилітатор. Її виступ запам’ятався нам фразою:
«Ефективна комунікація починається з емпатії. Ми маємо розуміти біль одне одного».
Щодо комунікації при реабілітації в цивільній та військової системі говорили Ігор Щербаков, діючий військовослужбовець, полковник медичної служби, член правління Громадської ради при Мінветеранів, і Тетяна Кухоцька, секретар наглядової ради ГО серце Азовсталі. Модераторкою стала Марина Садикова, засновниця та керівниця БФ «Repower», яка займається відновленням бойових медиків.
«Ми маємо будувати комунікацію на спільних цілях і сценаріях, які об’єднують, а не розділяють», — Ігор Щербаков.
«Самотність вбиває. Спілкування рятує. Це правда, яку не можна забувати, особливо в умовах постійного стресу», — Тетяна Кухоцька.
Марина Садикова підсумувала: «Наша місія — створити платформу, де кожен може поділитися своїм досвідом і знайти підтримку».
Щодо культури в налагоджуванні комунікації всередині країни та назовні спілкувалися Олеся Драшкаба, мисткиня, співзасновниця міжнародного культурного проєкту Sunseed та Андрій Бондар, письменник, публіцист. Модераторкою була Любов Цибульська, членкиня правління у Міжнародному фонді «Відродження».
Олеся Драшкаба розпочала промову словами: «Комунікація — це не лише слова. Це візуальні образи, які здатні передавати емоції там, де слова безсилі».
«Слова лікують не менше за дії. Головне — навчитися правильно слухати одне одного», — доповнив Андрій Бондар.
Цю панельну дискусію ми підсумовуємо словами Любові Цибульської: «Системна комунікація всередині суспільства та із західними партнерами — це наш шлях до перемоги».
Свій виступ також мала Євгенія Таліновська, співзасновниця волонтерського штабу Зграя, серед чисельних чеснот ще й стратегічних партнерів у сфері логістики нашого проєкту. Тема виступу: «Комунікація військових та цивільних: особлива роль волонтерів». Промова Євгенії запам’яталася фразою:
«Людське життя — це постійна комунікація. Від її якості залежить психологічний стан і ментальне здоров’я кожного з нас».
«Комунікація військових та цивільних: виклики, можливості та відповідальність бізнесу у підтримці зв'язку» — тема виступу Павла Мороза директора департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП: «Об'єднане суспільство — найсильніша зброя у війні. Комунікація — основа цієї єдності».
Юрій Гудименко, молодший сержант у відставці, громадський діяч та Юлія Бевзенко, авторка культурно-історичного проєкту «Шукай» мали продуктивну розмову за модераторством Тетяни Трощинської, журналістки, медіаменеджерки, лауреатки Премії імені Георгія Ґонґадзе 2024. Розмова про життя в тилу та шанування Героїв.
Цитати із дискусії:
«Міста теж спілкуються. Їхні вулиці, площі, простори — це мова, яку ми розуміємо інтуїтивно. Завдання — зробити її зрозумілою і підтримуючою для кожного українця», — Юлія Бевзенко.
«Правда завжди важка, але вона необхідна. У війні ми маємо бути чесними із собою, із суспільством та світом», — Юрій Гудименко.
«Найскладніший виклик для комунікації — навчитися мовчати поруч, чути іншу людину і витримувати напругу», — Тетяна Трощинська.
Заключна дискусія була присвячена темі «Комунікація військових та тих, хто їм допомагає: як встановити контакт та взаєморозуміння».
Своїми думками поділилися Оксана Коляда, голова правління у ГО «Простір Можливостей», міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (2019–2020), полковник запасу, УБД: «Ветерани — це унікальний голос, який треба чути. Вони несуть досвід, що змінює суспільство». Масі Найєм, діючий капітан ЗСУ, співзасновник Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип» висловився на тему так: «Війна змінює наше сприйняття правди, але не повинна змінювати нашу людяність». Олександр Баталов, ветеран війни, амбасадор України на міжнародних майданчиках додав: «Комунікація — це міст, який допомагає подолати прірву нерозуміння. У час війни цей міст особливо важливий, щоб підтримувати тих, хто на передовій».
Модераторкою була Наталія Нагорна, воєнна кореспондентка ТСН. Підсумувала фінальну дискусію форуму так: «Журналісти — це голос війни. Наш обов’язок — говорити правду, навіть якщо вона болюча».
Організатори запрошують на пресконференцію за підсумками Форуму.
28 листопада о 10:00 в УКМЦ відбудеться пресконференція присвячена підсумкам Форуму «Комунікація під час війни». Спікери обговорять процес формування стандарту ROC, підведуть підсумки дискусій та окреслять наступні кроки для реалізації цієї ініціативи.
Посилання на анонс події тут
Форма реєстрації тут
Детальніше про Форум: yakty.com.ua/roc.
Сайт проєкту: yakty.com.ua