Психологічна драма «Солдатик» здобула перемогу на фестивалі «ОКО» в Софії

Психологічна драма «Солдатик» здобула перемогу на фестивалі «ОКО» в Софії

16 Листопада 2024
2600
16 Листопада 2024
17:28

Психологічна драма «Солдатик» здобула перемогу на фестивалі «ОКО» в Софії

2600
Психологічна драма Данила Дєдкова «Солдатик», створена за підтримки держави, отримала головний приз у номінації «Національні короткометражні фільми» V Міжнародного фестивалю етнографічного кіно «ОКО» у Софії (ОКО — International Ethnographic Film Festival).
Психологічна драма «Солдатик» здобула перемогу на фестивалі «ОКО» в Софії
Психологічна драма «Солдатик» здобула перемогу на фестивалі «ОКО» в Софії

Короткометражний фільм «Солдатик» режисера Данила Дєдкова отримав головний приз у номінації «Національні короткометражні фільми» V Міжнародного фестивалю етнографічного кіно «ОКО» в Софії. Стрічка була створена на замовлення державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» і базується на оповіданні бійця ЗСУ Олексія Розумова «93%».

Про це «Детектору медіа» повідомили творці стрічки.

Фільм «Солдатик» розповідає історію важкопораненого українського солдата, якого зіграв актор Павло Шпегун. Після втрати пам’яті герой набуває надприродної здатності мандрувати між світом живих та світом мертвих, знаходячи душі загиблих воїнів. Картина порушує питання реабілітації поранених військових та підкреслює важливість зв’язку між рідними людьми.

Фестиваль «ОКО» є українсько-болгарським міжнародним заходом, що проходить у два етапи: у Болграді (Україна) у вересні та в Софії (Болгарія) в листопаді. У конкурсі «Наше ОКО» цього року взяла участь 21 робота, серед яких були ігрові, анімаційні та документальні фільми. Окрім «Солдатика», спеціальні відзнаки отримали стрічка болгарського режисера Петера Вилчева «Якось про це Різдво» та українсько-французький нонфікшн-фільм «Цвіте терен» Ольги Стуги.

Фільм «Солдатик» раніше вже отримав нагороду на фестивалі «Місто Мрії» та був представлений на показах у рамках фестивалів «Миколайчук Open» у Чернівцях, EU4Culture у Вінниці, а також на міжнародних заходах у Каннах, Дюссельдорфі, Вупперталі та інших містах.

Виробництвом фільму займалася продюсерська агенція «ASSA», продюсерка — Тетяна Лазарева. Над проєктом працювали операторка-постановниця Тетяна Дудник, художник Володимир Романов і композитор Владлен Пупков. У стрічці знялися актори Сергій Калантай, Сергій Деньга, Григорій Бакланов, Павло Шпегун, Владлена Марчак і Анна Бирзул.

Нагадаємо, команда українського фільму «Мишоловка» презентувала офіційний постер та оголосила дату прем'єри, яка відбудеться в листопаді в межах 28-го Талліннського кінофестивалю «Темні ночі» в Естонії. 

Фото: надане «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2600
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду